Головним контролером Рунету є ФСБ, — правозахисники

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародна правозахисна група «Агора» заявила, що Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії стала головним контролером в російському інтернеті.

Очікується, що доповідь про обмеження свободи в інтернеті буде опублікована 5 лютого, витяги з неї наводять «Ведомости».

У 2017 році кожен день в середньому блокувалося 244 інтернет-сторінок, кожні шість днів користувачі піддавалися нападу або погрозам, а кожні вісім днів виносився вирок щодо реального позбавлення волі за розміщену в мережі інформацію.

За підрахунками «Агори», в 2016-2017 роках частка справ про виправдання тероризму і заклики до терористичної діяльності (стаття 205.2 КК) зросла більш ніж в 20 разів. У два рази збільшилася кількість справ про заклики до екстремізму (статті 280 і 282). Розслідування по переліченим статтям підслідні ФСБ.

Глава «Агори» Павло Чиков стверджує, що перерозподіл ваги статей про екстремізм в загальній статистиці показав «активізацію ФСБ і зниження ролі Слідчого комітету і МВС». За його словами, відомство має все більший вплив на технологічну галузь.

Всього у 2017 році користувачів рунету притягували до кримінальної відповідальності 411 раз, до позбавлення волі - 43 рази. Ситуація стала гірше, ніж в 2016 році, коли до кримінальної відповідальності притягнули 298 осіб, до позбавлення волі - 32.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com