Грицак розповів про мережу російських вбивць в Україні та кілька замахів на українського розвідника

|
Версия для печатиВерсия для печати

Спроба ліквідації українського розвідника, чий автомобіль було підірвано на початку квітня у Києві, була не першою. Першу спроба було здійснено ще у 2017 році.

Про це на брифінгу заявив голова СБУ Василь Грицак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Спочатку ліквідацію планувалося замаскувати під побутове вбивство за допомогою ножа, вбивство з хуліганських мотивів. Для цього Комарічєв (громадянин Росії, член російської диверсійної терористичної групи — ред.) пройшов спеціальне індивідуальне тренування за курсом ножового бою, також його готували і як підривника. Крім цього, відпрацьовувався і варіант, за яким Дзортов (громадянин РФ, член оперативної бойової групи— ред.) мав вбити українського офіцера із пістолета з глушником. Перша спроба ліквідації була зроблена спецслужбами Росії ще у 2017 році”, - зазначив Грицак.

За його словами, тоді Комарічєв і Дзортов мали потрапити на територію України через тимчасово окуповану територію Донецької області за сприяння співробітників «міністерства державної безпеки ДНР». “Це — громадянин України, який мав допомагати їм. Шутов Олег Миколайович, 9 березня 1966 року народження, житель Донецька... У 2017 році Шутов за завданням спецслужб Росії безпосередньо здійснював підготовку терористичного акту, виконавцями якого мали стати Комарічєв і Дзортов”, - додав Грицак.

Очільник СБУ зазначив, що з цією метою Шутов через своїх агентів організував розвідку біля місця проживання офіцера спецслужб України, готував конспіративні квартири для Комарічєва і Дзортова, орендував автотранспорт для ведення прихованого візуального спостереження.

Крім цього, за словами Грицака, Шутов також організував переправлення до Києва пістолета з глушником для вчинення вбивства. “Зазначу, що весь цей час Шутов залишався у Донецьку. Своїми агентами Шутов керував за допомогою шифрованого листування. Оперативники СБУ встановили усіх членів цієї агентурної мережі”, - наголосив Грицак.

За його словами, внаслідок вжитих Службою безпеки України заходів російські спецслужби у 2017 році відмінили операцію, але в цілому не відмовилися від вчинення терористичного акту.

“З травня 2018 року підготовкою операції з ліквідації офіцера української розвідки займалася вже інша особа. Це громадянин РФ Куштов Башир Абдулхамідович, 6 лютого 1968 року народження. Причетність Куштова до спецслужб РФ достатньо відома. Його особиста участь у брудних операціях ФСБ як на території Росії, так і в Туреччині, у тому числі в організації замовних вбивств чеченських біженців, набула у свій час широкого резонансу в ЗМІ”, - наголосив голова СБУ.

Він поінформував, що у 2018-2019 роках саме через Куштова Комарічєв і Дзортов отримували кошти від спецслужб РФ. Куштов також сприяв Комарічєву і Дзортову у логістичних моментах: піднаймі квартир, оренді автомобілів, тощо. “Як нам стало відомо, дії Куштова, Комарічєва і Дзортова координувала особа, поки що не до кінця нами встановлена, громадянин РФ, який, за попередніми даними, є помічником керівника російської військової розвідки. Його ім'я - «Рустем», - уточнив Грицак.

Очільник СБУ повідомив, що «Рустем» особисто опікувався тренуванням обох виконавців та приймав рішення щодо конкретного часу і способу ліквідації офіцера українських спецслужб, а також повідомив виконавцям про місця прихованого зберігання зброї та вибухівки у Києві, оскільки зброя та вибухівка передавалися безконтактним способом.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com