Гройсман: уряд не має «простої відповіді» на питання підвищення ціни на газ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прем’єр-міністр України визнав, що підвищення цін на газ для населення залишається серед вимог Міжнародного валютного фонду. За його словами, уряд не має «простої відповіді» на це питання.

«Це питання є дуже складним… Ви знаєте, що така вимога міжнародних партнерів є – про вирівнювання цін всередині країни… Минулого року це питання виникло в липні, і я тоді сказав, що ми не можемо собі цього дозволити, тому що це дуже чутливе питання для українських громадян. Простої відповіді на це питання немає», – цитує слова Гройсмана, сказані 8 червня під час «години запитань до уряду» у Верховній Раді, Радіо Свобода.

За його словами, питання росту ціни на газ «дуже негативно» сприймається суспільством».

«Думаю, що для багатьох українців не важливо, скільки буде коштувати газ в середині країни, а важливо скільки фактично вони будуть платити. Для мене це питання дуже важливе, я шукаю вихід для того, щоб обслуговувати зовнішні борги, з одного боку, а з іншого боку, щоб українці, які мають невеликі доходи, не відчули ніякого підвищення», – сказав прем’єр.

У квітні Міжнародний валютний фонд заявив, що Україні потрібно деполітизувати процес формування цін на енергоресурси.

У МВФ неодноразово заявляли, що Україні для отримання чергового траншу необхідно ухвалити закон про Антикорупційний суд і привести ціни на газ до рівня ринкових.

У березні 2015 року між МВФ і Україною була затверджена чотирирічна програма розширеного фінансування на суму близько 17,5 мільярда доларів США. Наразі МВФ надав Україні за цією програмою близько 8 мільярдів 380 мільйонів доларів.

Міністерство фінансів України очікувало на надходження нового траншу кредиту МВФ на початку 2018 року. У квітні в НБУ заявили, що очікують траншу від Міжнародного валютного фонду в третьому кварталі.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com