Громадська рада доброчесності відмовилася брати участь в оцінюванні суддів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів.

Про це заявили члени ГРД під час брифінгу, пише LB.ua.

Причиною такого рішення стали зміни в регламенті Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД повинні бути підписані усіма членами ради, які їх підтримують, а також можуть бути подані до ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями.

За словами членів ГРД, це ускладнює їх роботу, оскільки в день проводяться співбесіди з 150-200 суддями, а деякі члени ради знаходяться в різних містах.

"У п'ятницю стартували перші співбесіди з суддями. Цей процес нагадує конвеєр, метою якого є якнайшвидше доповісти про перевірку суддів", - сказала член ГРД Галина Чижик.

За словами члена ГРД Віталія Тітича, всі члени ради підтримали рішення не брати участь в оцінюванні суддів. "Вихід з процесу не означає, що ГРД припинила свою участь в оцінюванні", - зазначив він, не уточнивши, як саме ГРД зараз може впливати на кваліфікаційне оцінування суддів.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів проводить кваліфікаційне оцінювання всіх суддів на відповідність займаній посаді. Судді здають тести і практичне завдання, проходять психологічні тести та співбесіду. Члени ВККС також вивчають досьє суддів. Ті судді, які не пройдуть кваліфікаційне оцінювання, будуть звільнені.

23 березня відбулися перші співбесіди з суддями. У них брали участь 53 судді. Як йдеться на сайті ВККС, 36 з них пройшли співбесіди. З приводу інших ВККС дала можливість ГРД виправити помилки, допущені під час надання висновків щодо окремих суддів.

Відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів", ГРД була створена з метою сприяння ВККС у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики і доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. ГРД надає ВККС інформацію про суддю (кандидата в судді) або висновок про його невідповідність критеріям етики і доброчесності. Для подолання висновку ГРД члени ВККС повинні проголосувати 11 з 16 голосів.

«Аргумент»


В тему:

Фото: Facebook / Громадська рада доброчесності


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]