Кількість бажаючих вивчати російську в школі на рівні з українською значно зменшилась

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кількість громадян, які підтримували рівноправне вивчення української та російської  мови у школах за 20 років зменшилась на 16% і становить менше 30%.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у березні.

"За 20 років з 46% до 29,9% знизилася частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно вивчати в тому ж обсязі, що і українську мову", - йдеться в повідомленні. 

Також з 31,5% до 25,9% знизилася частка тих, хто вважає, що вивчати потрібно в меншому обсязі, ніж українську мову, але більшому, ніж інші іноземні мови.

З 16,7% до 25,4% зросла частка тих, хто вважає, що треба вивчати в меншому обсязі, ніж інші іноземні мови.

Крім того, наразі 7,8% респондентів вважають, що російську "не треба вивчати взагалі".  

 
 
 

При цьому 46% українців повідомили, що зі своїми найближчими родичами (батьки, бабусі і дідусі, рідні брати і сестри) розмовляють переважно або тільки українською мовою (в т.ч. 32,4% розмовляють тільки українською мовою). 

Переважно або тільки російською мовою розмовляють 28,1% українців (в т.ч. 15,8% розмовляють тільки російською мовою).

Ще 24,9% українців у рівній мірі розмовляють українською і російською мовами. 

Іншими мовами розмовляють 0,2%, не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 0,7%. 

 
Опитування проходило з 28 лютого по 11 березня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2004 респонденти, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим і окупованого Донбасу) віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує: 4,7% для показників близьких до 50%, 4,1% – для показників близьких до 25%, 2,9% для показників близьких до 10%, 2,1% – для показників близьких до 5%.

На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com