Кілометр найдовшого в світі китайського моста коштує втричі дешевше кримського

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вартість 1-го км надводної частини Кримського моста виявилася на 170 млн. доларів вищою, аніж ціна кілометра найдовшого морського моста в світі.

Сьогодні всі світові ЗМІ поширили новину про відкриття в Китаї найдовшого моста через море. Міст з'єднав Гонконг і Макао з континентальною частиною Республіки. Довжина моста - 55 км, станом на сьогоднішній день він є найдовшою морською спорудою в усьому світі. 

Надводна шестиполосна автотраса є продовженням високошвидкісного шосе, яке веде в гонконгський аеропорт. Перед материком вона роздвоюється в формі літери Y, одна частина веде в «гральну столицю» - місто Макао, друга - в приморське місто Чжухай. За заявою китайської влади, конструкція здатна витримати будь-землетрус і навіть удар тайфуну.

Повідомляється також, що вартість грандіозної конструкції, яка складається з цілої серії мостів, декількох підводних тунелів, естакад і пунктів пропуску, склала 20 млрд. доларів. Тобто ціна одного кілометра споруди дорівнює приблизно 363 млн. дол.

Для порівняння: будівництво Кримського моста, що з'єднує анексований Крим з Краснодарським краєм і так помпезно відкритий особисто Путіним в травні поточного року, обійшлося російському бюджету в 4 млрд. доларів. При цьому довжина Кримського моста становить лише 19 км, велика його частина проходить по суші (11,5 км - ред.), І тільки 7,5 км зведені над морем. Виходить, що якщо брати для порівняння надводну частину обох мостів, то зведення 1-го км «моста ім. Аркадія Ротенберга», який коротше китайського більш ніж в 7 разів, обійшлося в 533,3 млн. дол., А це, на 170,3 млн. доларів за кілометр дорожче, ніж міст з Гонконгу до континентального Китаю.

Виходить, апетити «улюблених олігархів Путіна» Ротенбергів просто непомірні, адже збудований ними Кримський міст, в якому, по суті, немає нічого надприродного, з розрахунку «ціна/км» коштував майже вдвічі дорожче грандіозного найдовшого морського моста в світі, побудованого китайцями.

«Аргумент»


 За матеріалами: rusmonitor


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com