Кабмін ввів спецмита на ДТ та скраплений газ з Росії, - Герус

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою ввів спеціальне мито на імпорт з Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) і скрапленого газу.

Про це в Facebook повідомив представник президента Володимира Зеленського в уряді Андрій Герус.

За його словами, спільне рішення президента і уряду прийнято вчора, 17 липня. Герус нагадав, що постанова приято у відповідь на розширення російських економічних санкцій. У квітні-травні РФ обмежила поставки в Україну нафти, моторного масла, бітуму, етанолу, вугілля та ін.

Герус зазначив, що згідно з прийнятим урядом рішенням спеціальне мито на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом становитиме 3,75% з 1 серпня і 4% з 1 жовтня, а спецмито на поставки скрапленого газу - 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

"Мита знімуть надринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала через логістику (дізельпровод) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа в крупному опті складає 10-12 $ / т, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа становила 35-40 $ / т ", - пояснив Герус.

Він зазначив, що тепер маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів і прийняте рішення не відіб'ється на роздрібних цінах на АЗС. "Всі трейдери будуть в рівних умовах. Підвищувати ціни у одного окремого імпортера не буде можливості, тому відразу буде йти конкурентну заміщення ресурсу з альтернативних джерел: Білорусь, країни ЄС (Литва, Польща), поставки морем тощо. Таке рішення це щось щось на зразок windfall tax", - написав Герус.

За його словами, український бюджет додатково отримає близько 2 млрд грн на рік. "Ці кошти необхідно направити на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення", - вважає Герус.

Він також зазначив, що на ринку нафтопродуктів спостерігається профіцит ресурсу і є підстави для зниження роздрібних цін.

Раніше глава митної служби Максим Нефьодов заявив, що йде кулуарна боротьба з приводу постанови, яка передбачає спецмита на російські товари з 1 серпня.

У травні Україна ввела спеціальне мито при ввезенні на територію України товарів виробництва РФ, проте документ ще не опублікований.

 «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com