Касацію у справі Пукача не можуть розглянути з 2016 – це свідчить про неспроможність суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Адвокатка Мирослави Ґонґадзе Валентина Теличенко повідомила «Детектору медіа», що підтримує рішення Комітету Міністрів Ради Європи (КМРЄ), який закликав владу України якнайшвидше завершити касаційне провадження у справі ексначальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, засудженого до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе.

«Комітет Міністрів РЄ правильно вказав на необхідність в розумні строки завершити касаційне провадження у справі Пукача. Апеляційне рішення було ухвалене в січні 2016 року, і того ж року було відкрито перше касаційне провадження, яке приблизно півтора року перебувало в компетенції Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ. Проте, ВССУ так і не приступив до розгляду касації по суті, бо в грудні 2017 його було ліквідовано. Новий Верховний Суд також не поспішає – досі не приступив до розгляду по суті, провадження перебуває на стадії підготовки. Це свідчить про неспроможність суду», – розповіла вона.

Пані Теличенко також нагадала, що прокуратура досі не повідомила про результати провадження у справі щодо замовників убивства журналіста.

«Невідома також доля досудового провадження у справі щодо замовників убивства. Це розслідування робили слідчі ГПУ, але рік тому прокуратура остаточно втратила слідчу функцію і відтоді потерпілу Мирославу Гонгадзе не було поінформовано про стан розслідування. Це неприйнятно. Якщо досудове слідство закрите, то потерпіла наполягатиме на ознайомленні із зібраними матеріалами і ми переконані, що прокуратура повинна доповісти суспільству про результати своєї роботи», – додала вона.

Як писав ДМ, 3 грудня 2020 року Комітет Міністрів Ради Європи (КМРЄ) оголосив свій вердикт щодо виконання Україною постанови Європейського суду з прав людини у справі про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе. КМРЄ занепокоєний, що через 20 років після викрадення і вбивства Георгія Ґонґадзе провадження у справі ще не завершено, також не досягнуто відчутного прогресу ані в завершенні касаційного провадження у справі Олексія Пукача, визнананного винним у вбивстві, ані в розслідуванні за фактом організації злочину.

У КМРЄ закликали Україну якомога швидше надати інформацію про результати касаційного провадження стосовно вироку, винесеного Пукачу. Справа вже три роки чекає на розгляд у Верховному суді.

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня 2016 року в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

11 січня 2018 року стало відомо, що суд задовольнив клопотання адвоката й перерахував за «законом Савченко» 6,5 років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання начальнику департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексію Пукачу, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Рішення набуло чинності 15 грудня 2017 року.

Валентина Теличенко вважає, що перерахований судом термін відбутого ув’язнення Олексію Пукачу є законним, але Пукач повинен відбути довічне позбавлення волі.

16 вересня 2020 року, у 20-ту річницю викрадення та вбивства журналіста, у Києві відкрили меморіальну дошку в пам’ять про нього.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com