Казахстан заперечує причетність до викиду радіації, який зафіксували в Європі

|
Версия для печатиВерсия для печати

Інститут радіаційної безпеки та екології Казахстану заявив, що казахстанським вченим нічого невідомо про аварії на об’єктах ядерної інфраструктури, які могли б статися в Казахстані наприкінці вересня.

«У нас два реактори: один в Алмати, інший – у Курчатові. Якби щось було, про це всі б знали у нас», – заявив Юрій Стрільчук, представник філії казахстанського інституту в місті Курчатові, колишньому центрі закритого Семипалатинського ядерного полігону, пише Радіо Свобода.

Російська влада раніше заявила, що жодних аварій на російських АЕС у вересні не було. Державна корпорація «Росатом» в жовтні повідомила, що на території Росії, в тому числі і на Південному Уралі, рутеній-106 «не виявлено».

В свою чергу, Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) 9 листопада заявив, що зафіксував радіоактивну хмару над Європою. Експерти інституту заявили, що це може свідчити про аварію з витоком радіації на ядерному об'єкті в Росії чи Казахстані наприкінці вересня. Раніше радіоактивну хмару над Європою зафіксували і вчені з Німеччини. Вони також вказували на південь Уралу як імовірне джерело викиду радіоактивної речовини рутеній-106.

Рутеній-106 – це радіонуклід, який є продуктом розщеплення атомів у ядерному реакторі. Через короткий період напіврозпаду, близько року, рутеній-106 використовується в медицині. Французький інститут вказав, що витік не спричинив жодного впливу на здоров’я людей чи навколишнє середовище в Європі.

Водночас, згідно з оцінкою IRSN, початкова кількість речовини була значною, і якщо б аварія такого масштабу відбулася у Франції, це вимагало б евакуації всіх людей у радіусі кількох кілометрів від місця аварії.

«Аргумент»


В тему:

Інфографіка Інституту ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN) про витік радіації на ядерному об'єкті в Росії чи Казахстані наприкінці вересня. Фото офіційного сайту IRSN.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com