Керівник банку «Аркади» продавав своїм фірмам квартири у Києві по 170(!) грн за м2

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Київський апеляційний суд залишив під арештом корпоративні права 13 компаній, бенефіціарним власником яких є колишній Голова правління і акціонер «Аркади» Костянтин Паливода, а також рахунки восьми компаній. Про це свідчить ухвала від 8 липня.

Арешт накладено в рамках кримінального провадження № 42020101060000036 від 28.01.2020 за ст. 191 і ст. 364 КК, яке розслідує слідчий відділ Печерського управління поліції ГУ НП у м. Києві, повідомляє видання «Наші гроші».

У рамках цього провадження, зокрема, встановлено епізод, як Паливода, будучи головою комітету з нагляду за залученням коштів фондів фінансування будівництва «Аркади», і його спільники вивели на дві підконтрольні компанії майже 23 млн грн.

Здійснено це було за такою схемою. У жовтні-листопаді 2018 року «Аркада» реалізувала дві програми лояльності із залучення коштів фонду фінансування будівництва «Еврика» – «Гуртом дешевше» і «Разом дешевше».

За умовами акцій, довірителі, які протягом дії акції одночасно уклали не менше 6 договорів про участь у фінансуванні будівництва «Еврика» та здійснили перший внесок у обсязі не менше 90% вартості кожного об’єкта, загальна сума кожного платежу, які здійснюються протягом дії акції зменшується на 99%, при цьому довіритель повинен внести інвестиції у розмірі 100% загальної площі не пізніше жовтня-листопада 2018-го.

Учасником акції «Гуртом дешевше» стала ТОВ «Прима Торгпостач», а учасником акації «Разом дешевше» – ТОВ «Новітні інформаційні технології». І це попри те, що комісія НБУ у 2016 році визнала ці фірми пов’язаними з «Аркадою» особами.

Ці дві компанії перерахували у фонд фінансування «Еврики» по 117 тис грн кожна за 12 квартир площею від 94 до 121 кв м. Внесені ними 234 тис грн становили 90% від вартості цих квартир. Таким чином, за умовами акції вартість квадратного метра площі кватири становила від 170 грн до 190 грн. Разом з тим, реальна ціна за 1 кв м тоді була 17 500-21 600 грн.

У подальшому компанії не внесли повні суми і банк відкріпив від них вказані квартири. Після чого фірми подали заяви з проханням повернути сплачені кошти за договорами про участь фонді фінансування будівництва.

У підсумку банк «Аркада» уклав з ними угоди про припинення дії договорів про участь у ФФБ, виплативши їм по 11,5 млн грн.

09.02.2021 Паливоді повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, за схожою схемою гроші довірителів намагається вивести група осіб, включаючи колишнього народного депутата В’ячеслава Коваля. Це виявив новий Управитель Фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика». м2

Першу підозру по епізоду із виведенням із банку «Аркада» 72 млн грн Паливода отримав у вересні 2020 року. У квітні 2021 року слідство було завершено, підозрюваним відкрито матеріали справи.

Як заявила адвокат інвесторів Анна Храброва, загалом слідство встановило виведення з «Аркади» 8,5 млрд грн.

Костянтин Паливода станом на літо 2020 року був учасником АТ АКБ «Аркада», який прямо (0, 0263 %) та опосередковано (77,7408 %) володів відсотками статутного капіталу даного банку. У вересні 2020 року Нацбанк ухвалив рішення про ліквідацію банку «Аркада».

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 11 травня 2021 року, яку залишив без змін Київський апеляційний суд 8 липня, накладено арешт на корпоративні права таких компаній, бенефіціарним власником яких є Костянтин Паливода:

 1. ТОВ «Торг-буд-партнер»
 2. ТОВ «КБ «Роботікс»
 3. ТОВ «Базовий актив»
 4. ТОВ «Промінь-С»
 5. ТОВ «Політехнолоджі»
 6. ТОВ «Аркада-житлосервіс»
 7. ТОВ «Хаузінг бюро 2020»
 8. ТОВ «Фірма «Девелопер»
 9. ТОВ «Нові будівельні матеріали»
 10. АТ «АКБ «Аркада»
 11. ГО «Фонд сприяння перспективному розвитку міста Києва ім. Володимира Поляченка»
 12. ТОВ «НМТ інвестментс»
 13. ТОВ «Інтернешинал файненсез»

Також накладено арешт на всі грошові кошти таких компаній, бенефіціарним власником яких є Костянтин Паливода:

 1. ТОВ «Іпотечна компанія «Базовий актив»
 2. ТОВ «Конструкторське бюро «Роботікс»
 3. ТОВ «Торг-буд-партнер»
 4. ТОВ «Нові будівельні матеріали»
 5. ТОВ «Фірма «Девелопер»
 6. ТОВ «Хаузінг бюро 2020»
 7. ТОВ «Аркада-житлосервіс»

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]