Керівник діджитал-напрямку команди Зе: нас знищували різні фабрики ботів

|
Версия для печатиВерсия для печати

За такої підтримки діджитал-команді кандидата в президенти Володимира Зеленського не потрібні були боти. 

Еа питання як будувалася технологічна інформаційна складова передвиборчої кампанії Володимира Зеленського розповіів керівник діджитал-кампанії Михайло Федоров в інтерв’ю Громадському.

На питання журналіста видання, на що пішли основні кошти, про які було згадано в розслідуванні Дениса Бігуса, де зокрема Федоровим була озвучена сума у 240 тисяч (гривень) за підтримку ботів і підтримку від атак, він відповів:
«Там є чітка фраза: боти для захисту від атак. Це не боти, які пишуть коментарі, це чітка система, яка дозволяє миттєво надсилати запит, щоб блокувалися всі боти, які створювалися в ФБ та ютубі. Їх було мільйон, нас знищували різні фабрики ботів. Мені постійно пишуть з ринку люди, ці чорні політтехнологи — я не знаю, чому їх у нашій країні стільки і чому вони всі без роботи. Вони почали до мене приходити. Я зустрівся напевно з чотирма людьми і потім перестав цим займатися. Вони всі мені радили, що робити».

За інформацією, яка надходила Федорову проти Зеленського працювали три фабрики ботів. Одна — з Туреччини, одна — з Росії, інша українська. «Я не розумію, як вони генеруються, але чітко розумію, як усе це працює. Йде вкидання на лідера думок певного меседжа, потім це розганяється ботами без аватарок, з аватаркою, без друзів, заходять люди в комент», — говорить віні.

Він розповів, що в якості альтернативи до цих фабрик ботів було створили проект «Зе люди». «Оголосили: проти нас запускається багато фейків, які підтримують боти. Нам треба допомога в реакції на ці фейки, щоб ви могли прийти і розповісти свою позицію. Всі, хто хоче, натисніть на одну кнопку і підпишіться на нашу розсилку в чат-боті. Люди заходять на наш сайт, підписуються одним натисканням на нашого чат-бота. Ми кажемо людям: от є такий фейк, зайдіть та відреагуйте, скажіть вашу позицію. Не кажемо, якими словами. Вони заходять і починають писати свою позицію».

Слід зазначити, що це перші вибори в Україні, на яких передвиборчим штабом кандидата була зроблена ставка на діджитал-технології.

«Аргумент»


 В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com