Коболєв: Коломойський особисто бере участь в переговорах по розділенню активів Укрнафти

|
Версия для печатиВерсия для печати

Переговори НАК "Нафтогаз України" з міноритарними акціонерами ПАТ "Укрнафта" щодо розділення активів компанії тривають на декількох рівнях, і на одному з них голова правління НАК Андрій Коболєв спілкується безпосередньо з Ігорем Коломойським.

Про це сам Коболєв повідомив в ефірі "Радіо НВ", передає Інтерфакс-Україна.

"Я гадаю, передчасно говорити, хто що хоче. Це все-таки комерційні переговори, наразі розкривати їх деталі було б некоректно", - сказав він.

Коболєв зазначив, що в цих переговорах "Нафтогаз" керуватиметься інтересами держкомпанії і враховуватиме думку акціонера-держави, а також ситуацію на ринку.

"Нам необхідно знайти збалансоване рішення, яке в кінцевому результаті дасть змогу нам завершити партнерство з цими акціонерами, зробити "Нафтогаз" на 100% компанією, якою володіє держава, що дасть нам, у свою чергу, ефективно підготувати компанію до публічного розміщення акцій у 2024 році", - зазначив голова НАК.

За його словами, вплив Коломойського на роботу "Укрнафти" завжди був суттєвим і залишиться суттєвим через його контроль над єдиним великим нафтопереробним заводом в Україні - "Укртатнафтою".

"Будь-який менеджмент "Укрнафти" продаватиме нафту на цей завод. Продаючи нафту на цей завод, ви змушені вести переговори, вступати у відносини, продавати продукцію на ринку, частково вона продається через мережу АЗС, яка контролюється цією самою приватною групою", - пояснив Коболєв.

Як повідомлялося, наприкінці січня 2021 року "Нафтогаз", як мажоритарний акціонер "Укрнафти", надіслав листа міноритаріям компанії про бажання провести збори акціонерів. На початку лютого "Нафтогаз" направив наглядовій раді нафтової компанії повідомлення про необхідність розпочати вивчення і розгляд питання розділення її активів за бізнес-напрямами з міноритарними акціонерами.

"Нафтогаз" просить на найближчому засіданні наглядової ради розглянути це питання з подальшим затвердженням календарного плану і заходів із його реалізації. Має бути затверджено склад робочої групи, здійснено відбір компанії з "великої четвірки" для оцінки активів, затверджено юридичного радника для супроводу процесу.

Верховна Рада в листопаді 2020 року ухвалила закон про взаєморозрахунки між "Нафтогазом", "Укрнафтою" і бюджетом на суму понад 40 млрд грн, які було проведено в грудні. На думку експертів, ознайомлених зі спором, це має поліпшити позиції України в арбітражному спорі з міноритаріями "Укрнафти".

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначав, що після здійснення взаєморозрахунків група має намір провести з міноритарними акціонерами "Укрнафти" переговори з розділення активів компанії. За його словами, без розділення активів "Укрнафти" група не зможе вийти на IPO, як це передбачає затверджена в жовтні 2020 року політика власності "Нафтогазу".

За даними "Укрнафти", окрім "Нафтогазу" з 50%+1 акцією, великими акціонерами компанії на кінець 2020 року були Bridgemont Ventures Limited та Littop Enterprises Limited - по 13,604991%, а також Bordo Management Limited. За даними міністра юстиції Дениса Малюськи, бенефіціарами цих компаній із загальною часткою 40,1% є екс-власники ПриватБанку Коломойський, Геннадій Боголюбов, а також народний депутат Ігор Палиця. Іншим акціонерам належало 9,899106%, і ніхто з них не володів понад 5%.

У свою чергу "Нафтогаз України" є найбільшим міноритарієм "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ), володіючи 43,0536% її акцій.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]