Колишні охоронці Януковича розповіли, як він під час Євромайдану вилітав до Росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У справі про держзраду Віктора Януковича допитали чотирьох співробітників Управління державної охорони, які забезпечували охорону президента-утікача під час подій Революції Гідності.

Про це 18 січня з Оболонського райсуду Києва повідомляє кореспондент Громадського.

Зокрема, співробітник УДО Віктор Резніченко сказав, що 21 лютого 2014 року Янукович перебував в Адміністрації президента, але ближче до 17:00 виїхав до Межигір'я. Близько 22 години вечора Янукович вилетів двома гелікоптерами з Межигір'я в невідомому напрямку.

Співробітники УДО виїхали кортежем у напрямку Харкова. У місто вони приїхали близько 10 години ранку 22 лютого.

«У цей день він (Янукович – ред.) дав інтерв'ю журналістам і мав відвідати з'їзд Партії регіонів. Але цей захід скасували, і після обіду Янукович кортежем виїхав в аеропорт Харкова», – сказав Резніченко.

Звідти, за словами охоронця, двома гелікоптерами вилетіли в невідомому напрямку. За годину диспетчер «Украероруху» передав екіпажу вимогу Олександра Турчинова повернутися на аеродром у Харків, на що пілоти повідомили, що для цього не вистачить пального. Вертольоти сіли в Донецьку. Там Янукович зустрівся з олігархом Рінатом Ахметовим.

Після цього Янукович виїхав у Крим, але біля міста Бердянськ кортеж зупинився на трасі. На сільськогосподарському полі, вздовж траси, сіли три гелікоптери Мі-8.

«На фюзеляжі – зображена червона зірка, невідомі пілоти були в спецспорядженні, без шевронів чи нашивок. Думаю, що це були гелікоптери Російської Федерації», — згадує охоронець.

Звідти Янукович полетів до міста Анапа в РФ, але потім повернувся у Ялту 23 лютого, вже літаком. Там його зустріли військові РФ і доправили на базу Чорноморського флоту РФ в Козачій Бухті.

Співробітник УДО каже, що там Янукович зробив охоронцям пропозицію: хто хоче — летіти з ним. Згоду дали понад 10 осіб. Сам Різниченко з кількома колегами відмовився і вранці наступного дня вирушив до Києва.

Інший свідок, співробітник УДО Євген Луценко, зазначив, що у нього і його колег зобов’язали здати мобільні телефони під час втечі Януковича. Він також розповів, що разом з іншими охоронцями сів до гелікоптерів біля Бердянська. На цих гелікоптерах їх доставили до аеродрому. Там знаходився літак Ан-26 без розпізнавальних знаків.

«Після цього ми пересіли в інший літак, вилетіли, приземлилися на ще одному аеродромі. Який - не знаю, можу лише здогадуватися. Там пересіли в автомобіль «Мерседес Спринтер». До нас підсіли незнайомі люди в цивільному одязі», — зазначає охоронець. Цим кортежем вони приїхали до Криму.

«Приїхали до Ялти. Заїхали на територію якогось пансіонату, мені невідомого. Була команда розміститися у номерах. Ми заселилися. Десь через годину-дві я дізнався, що кортеж від'їхав без мене», — каже свідок, додавши, що не знає, куди поїхав кортеж.
Вранці 24 лютого Луценко з колегами прийшли у відділення УДО, де дізналися, що Янукович відмовився від охорони. «Після цього ми сіли на потяг і поїхали до Києва», — додав Луценко.

Суддя Дев’ятко заборонив журналістам здійснювати фото чи відеозйомку, оскільки співробітники УДО побоюються за свою безпеку.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]