Коломойський «відмив» в США $750 млн, не заплатив податки і кинув безробітних

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) провів розслідування щодо схем відмивання коштів, які колишні власники Приватбанку — Геннадій Боголюбов і Ігор Коломойський вивели з фінустанови. Виявилося, що ключову роль в цьому зіграв Deutsche Bank, який перевів $750 млн в бізнес-інтересах Коломойського в США.

Зокрема, за шість років (з 2007 по 2013 роки) Deutsche Bank перевів з компаній, які були створені на Британських Віргінських островах під контролем Коломойського і Боголюбова в компанії в США близько $490 млн, повідомляє The Page. Більшу частину грошей, при цьому, витратили на те, щоб купити нерухомість на Середньому Заході. При цьому ще майже $270 млн Deutsche перевів в інші компанії, які контролюють ексвласники Приватбанку.

Варто відзначити, що Deutsche Bank провів близько тисячі транзакцій з 2006 по 2015 рік. Решта ж фінустанов, які переводили кошти в США для компаній, перевели втричі менше.

Чи відповів за це Deutsche Bank?

ICIJ стверджує, що банк виплатив сотні мільйонів доларів штрафів за останні три роки через порушення законів про боротьбу з відмиванням грошей в США.

Експерти в свою чергу кажуть, що фінустанова не дотримувалося головних правил — наприклад, вона могла відмовитися від переведення або від клієнта. Сам Deutsche Bank заявив журналістам, що визнав свої помилки і витягнув з них уроки. У банку також заявили, що вирішили багато проблем, які були йому пред'явлені.

Чим обернулися схеми Коломойського і Боголюбова?

Коломойський і його соратники залишили після себе в США порожні будівлі, несплачені податки на власність, небезпечні виробничі умови, безробітних, і мінімум чотири сталеливарних заводи. Останні стали банкрутами.

Що стосується сталеливарних заводів, то сотні їх працівників в Кентуккі, штаті Нью-Йорк і Огайо залишилися без роботи, а один навіть без страховки. Більш того, останній не мав можливість тимчасово отримати доступ до своїх пенсійних фондів.

У розслідуванні йдеться про те, що понад десять років Коломойський і його бізнес-партнери створювали «імперію нерухомості». Вони купили як мінімум 22 об'єкти, в тому числі хмарочос в Клівленді (там було одне з найбільших банківських вестибюлів в світі), будівлю Motorola в Далласі і т.д.

«Злочинці і інші особи, які намагалися приховати незаконні гроші в Сполучених Штатах, часто вкладають їх в блискучі висотки в Нью-Йорку або використовують для того, щоб купити іграшки мільярдерів, наприклад яхти і дорогі прикраси», — йдеться в розслідуванні.


ICIJ проводило розслідування, ґрунтуючись на конфіденційних документах Приватбанку. Мова, зокрема, йде про аудит проблемних фінансів, з яких видно, як саме кошти переміщали по всьому світу. Журналісти також використовували витік понад 2 тис. звітів про підозрілу діяльність, які отримали BuzzFeed News і передали ICIJ, відомі як FinCEN Files, судові протоколи і безліч інтерв'ю.


Раніше Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ( ICIJ ) почав публікацію даних з секретного досьє Управління з протидії фінансовим злочинам (FinCEN), яке входить в структуру Мінфіну США. Файли досьє аналізували близько 400 журналістів з 88 країн.

6 серпня стало відомо про те, що Мін'юст США подав позови проти колишніх власників Приватбанку — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]