Коломойський зберіг арешт акцій Сбербанку з допомогою Райффайзен Банку Аваль

|
Версия для печатиВерсия для печати

 5 серпня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/10107/19 за позовом “Сбербанку Росії” (м. Москва, РФ) до Райффайзен Банку Аваль “про зобов`язання вчинити дії”.

Як повідомив FINBALANCE, згідно з судовими матеріалами, російський держбанк просить український суд зобов’язати Райффайзен Банк Аваль “усунути перешкоди у здійсненні права власності” щодо простих іменних акцій UA 1004171005, емітентом яких є АТ "Сбербанк" (українська “дочка” російського Сбербанку) шляхом внесення до системи депозитарного обліку інформації про скасування усіх арештів та заборон, які накладалися та встановлювалися ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 05.09.2018 у справі №796/165/18 щодо акцій АТ "Сбербанк".

На думку російського держбанку, “відмова відповідача у внесенні інформації до системи депозитарного обліку про скасування усіх арештів та заборон порушує та обмежує право власності ПАТ "Сбербанк Росії" (цитата).

Нагадаємо, ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 05.09.2019 у рамках згаданої справи №796/165/2018 на вимогу низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами, було накладено арешт на акції та нерухоме і рухоме майно українських “дочок” російських держбанків - Сбербанку, Промінвестбанку, ВТБ Банку. Судовою ухвалою серед іншого було заборонено Райффайзен Банку Аваль здійснювати будь-які зміни прав на акції Сбербанку на рахунку в цінних паперах.

Це рішення український суд тоді прийняв на підставі рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018, яким було задоволено позов згаданих “приватівських” структур про стягнення 139 млн дол (плюс 20 млн дол відсотків) з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією.

25.09.2018 Апеляційний суд м. Києва задовольнив заяву “приватівців” та надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду Гааги. А 25.01.2019 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Промінвестбанку, Сбербанку, ВТБ Банку та залишив без змін ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 25.09.2018.

На фоні численних судових спорів щодо правомірності вересневого арешту акцій і майна “дочок” російських держбанків та супровідних процесуальних дій, які тривали навесні-влітку 2019 року, зрештою Державна виконавча служба в рамках нового виконавчого провадження (№59036926) в кінці травня-2019 знову арештувала акції Промінвестбанку та призначила на 28 серпня аукціон з продажу 99,77% акцій цієї фінустанови (яка підконтрольна російській держкорпорації “ВЕБ.РФ”).

Щоправда, Печерський райсуд м. Києва своєю ухвалою від 24.07.2019 в рамках забезпечення позову “ВЕБ.РФ” (щодо звільнення акцій з-під арешту) заборонив держвиконавцям вчиняти будь-які дії щодо продажу акцій Промінвестбанку. Водночас “приватівці” подали апеляційну скаргу на відповідне рішення суду першої інстанції.

«Аргумент»
  


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]