Коломойський зберіг арешт акцій Сбербанку з допомогою Райффайзен Банку Аваль

|
Версия для печатиВерсия для печати

 5 серпня Госпсуд м. Києва відкрив провадження в справі №910/10107/19 за позовом “Сбербанку Росії” (м. Москва, РФ) до Райффайзен Банку Аваль “про зобов`язання вчинити дії”.

Як повідомив FINBALANCE, згідно з судовими матеріалами, російський держбанк просить український суд зобов’язати Райффайзен Банк Аваль “усунути перешкоди у здійсненні права власності” щодо простих іменних акцій UA 1004171005, емітентом яких є АТ "Сбербанк" (українська “дочка” російського Сбербанку) шляхом внесення до системи депозитарного обліку інформації про скасування усіх арештів та заборон, які накладалися та встановлювалися ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 05.09.2018 у справі №796/165/18 щодо акцій АТ "Сбербанк".

На думку російського держбанку, “відмова відповідача у внесенні інформації до системи депозитарного обліку про скасування усіх арештів та заборон порушує та обмежує право власності ПАТ "Сбербанк Росії" (цитата).

Нагадаємо, ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 05.09.2019 у рамках згаданої справи №796/165/2018 на вимогу низки компаній, пов’язаних з Ігорем Коломойським та його партнерами, було накладено арешт на акції та нерухоме і рухоме майно українських “дочок” російських держбанків - Сбербанку, Промінвестбанку, ВТБ Банку. Судовою ухвалою серед іншого було заборонено Райффайзен Банку Аваль здійснювати будь-які зміни прав на акції Сбербанку на рахунку в цінних паперах.

Це рішення український суд тоді прийняв на підставі рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018, яким було задоволено позов згаданих “приватівських” структур про стягнення 139 млн дол (плюс 20 млн дол відсотків) з Росії в особі Мін’юсту РФ як компенсації за нерухоме майно, експропрійоване в “приватівців” у Криму після його анексії Росією.

25.09.2018 Апеляційний суд м. Києва задовольнив заяву “приватівців” та надав дозвіл на виконання рішення Арбітражного суду Гааги. А 25.01.2019 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Промінвестбанку, Сбербанку, ВТБ Банку та залишив без змін ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 25.09.2018.

На фоні численних судових спорів щодо правомірності вересневого арешту акцій і майна “дочок” російських держбанків та супровідних процесуальних дій, які тривали навесні-влітку 2019 року, зрештою Державна виконавча служба в рамках нового виконавчого провадження (№59036926) в кінці травня-2019 знову арештувала акції Промінвестбанку та призначила на 28 серпня аукціон з продажу 99,77% акцій цієї фінустанови (яка підконтрольна російській держкорпорації “ВЕБ.РФ”).

Щоправда, Печерський райсуд м. Києва своєю ухвалою від 24.07.2019 в рамках забезпечення позову “ВЕБ.РФ” (щодо звільнення акцій з-під арешту) заборонив держвиконавцям вчиняти будь-які дії щодо продажу акцій Промінвестбанку. Водночас “приватівці” подали апеляційну скаргу на відповідне рішення суду першої інстанції.

«Аргумент»
  


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com