Комітет ПАРЄ відхилив список кандидатів від України на посаду судді ЄСПЛ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з відбору суддів до Європейського суду з прав людини оцінив список кандидатів на посаду судді ЄСПЛ, поданих, зокрема, Україною, і рекомендував відхилити його.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на рішення комітету, опубліковане на сайті ПАРЄ.

"Комітет провів співбесіду з усіма кандидатами 16 вересня 2021 року. Комітет рекомендує Асамблеї відхилити список, тому що не всі кандидати відповідають критеріям для обрання суддею Європейського суду з прав людини, та звернутися до України з проханням подати новий список кандидатів", - йдеться у рішенні.

Зазначається, що серед кандидатів, запропонованих Україною - Микола Гнатовський, Олександр Мережко та Гаяне Нуріджанян. Формально найбільш  відповідає вимогам лише Микола Гнатовський.

Голова Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марія Мезенцева зазначила у коментарі у Фейсбуці, що це ще не остаточне рішення.

"Ніхто поки що третій конкурс не проводить. Українська делегація йтиме по процедурі, для збереження списку фіналістів, який включає двох чудових кандидатів і кандидатку. Засідання ПАРЄ - наступного тижня", - написала вона.

Як повідомлялося, осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відбудеться у Страсбурзі з 27 по 30 вересня 2021 року в змішаному форматі.

Микола Гнатовський – правозахисник, який із 2015 до 2021 року очолював Комітет Ради Європи із запобігання тортурам. Видання “Європейська правда” зазначає, що він є одним з найтитулованіших юристів-міжнародників з України, пов’язаних із Радою Європи.

Гаяне Нуріджанян – магістерка права Кембридзького університету, яка має досвід роботи в Раді Європи, Європейському суді з прав людини та Міжнародному кримінальному суді. Наразі вона викладає міжнародне та європейське право в Києво-Могилянській академії, однак, як наголошують журналісти, не має досвіду правозахисної діяльності. 

 

Олександр Мережко – народний депутат від партії “Слуга народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та віцепрезидент ПАРЄ від України.

Відомо, що кандидатом на посаду судді ЄСПЛ може бути громадянин України з високими моральними якостями, який має вищу юридичну освіту не нижче, ніж ступінь магістра. Він або вона повинні мати не менш ніж 10 років досвіду роботи у сфері права або стаж наукової чи науково-педагогічної діяльності в цій сфері або в галузі захисту прав людини та основоположних свобод.

 

Майбутній суддя водночас має ґрунтовно знати положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, протоколи до неї та практику Європейського суду з прав людини, а також вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи, наприклад англійською або французькою.

«Аргумент»

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]