Коментар Національного банку щодо рівня інфляції у серпні 2019 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

 У серпні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,8% (9,1% – у липні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,3%.

Про це свідчать опубліковані Державною службою статистики України дані, зазначає прес-служба НБУ

Фактичний показник інфляції наблизився до траєкторії офіційного прогнозу, опублікованого в "Інфляційному звіті" (липень 2019 року), але все ще перевищував її через відхилення попереднього місяця. Незначне відхилення зумовлене передусім вищими темпами зростання цін на продукти харчування. Крім того, у серпні ціни на окремі овочі та продукцію тваринного походження надалі зростали дещо швидше, ніж очікувалося. Водночас це відхилення було значною мірою компенсовано завдяки іншим компонентам: дещо нижчою, ніж очікувалося, базовою інфляцією, падінням цін на паливо, а також стрімкішим уповільненням зростання адміністративно-регульованих цін.

  • Базова інфляція уповільнилась і в річному вимірі в серпні становила 7,2%. Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Найбільше це відобразилося у цінах на непродовольчі товари, зростання яких сповільнилося до 1.4% р/р. Зокрема, скоротилися темпи зростання цін на побутову техніку, меблі, товари для відпочинку, фармацевтичні товари, побутову хімію тощо. Ціни на одяг та взуття залишилися на рівні минулого року, а вартість автомобілів та комп’ютерної техніки – знизилася.

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки залишилися незмінними (8,9% р/р). З одного боку, й надалі дорожчали молочні продукти через зниження обсягів пропозиції сировини, стійкий попит на молочні продукти високої якості та підготовку виробників до впровадження нових гігієнічних вимог. Внаслідок посилення зовнішнього попиту зберіглися високі темпи зростання цін на м’ясні продукти. З іншого боку, нижчими темпами зростали ціни на макаронні вироби, каву, оливкову олію, соуси та соки, що частково може бути відображенням курсового ефекту.

Подорожчання послуг прискорилося (до 13,9% р/р) під впливом стійкого споживчого попиту та порівняно високих темпів зростання заробітних плат. Зокрема, дещо вищими темпами збільшувалися ціни на послуги ресторанів та кафе, мобільного зв’язку, закладів культури, амбулаторних послуг.

  • Зростання цін на сирі продукти харчування продовжило прискорюватися (до 10,9% р/р). Так стрімкіше зростали ціни на продукцію тваринництва, а саме молоко, яловичину та свинину. Це зумовлено скороченням поголів’я та посиленням зовнішнього попиту. Також уповільнилося здешевлення яєць. Крім того, прискорилося зростання цін на картоплю через нижчий урожай цієї культури . Однак загалом вплив факторів пропозиції, що спричиняли суттєве зростання цін на овочі та фрукти в попередні періоди, в серпні дещо послабився. Зокрема, у річному вимірі знизилися ціни на кавуни на тлі хорошого врожаю. Завдяки розширенню пропозиції уповільнилося зростання цін на більшість овочів, у тому числі цибулю, помідори, огірки, кабачки тощо.
  • Темпи зростання адміністративно регульованих цін знизилися (до 14,8% р/р). Вартість природного газу для населення зменшилася з огляду на його здешевлення на світових ринках та зміну методології обрахунку тарифів для домогосподарств. Темпи зростання цін на тютюнові вироби та алкогольні напої залишилися на рівні попереднього місяця.
  • Ціни на паливо продовжили знижуватися (на 3,2% р/р) з огляду на  здешевлення нафти на світових ринках та сприятливу ситуацію на валютному ринку України.

Фактичні показники цінової динаміки свідчать, що загальна інфляція наблизилася до траєкторії прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (липень 2019). Хоча тиск на ціни з боку факторів пропозиції окремих продовольчих товарів, споживчого попиту та порівняно високих темпів зростання заробітних плат зберігається, жорстка монетарна політика забезпечила подальше послаблення фундаментального тиску, вираженого показником базової інфляції, у тому числі через канал обмінного курсу. 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]