Компанії «Преміум-пакет» ввезла в Україну контрабанду під "дахом" покидьків з СБУ (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україну нелегально ввезли чотири тонни контрафактного брендового одягу та аксесуарів, Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження за даним фактом. Товар належить компанії «Преміум-пакет», повідомив журналіст Юрій Бутусов. За його інформацією, власники фірми могли потрапити під санкції РНБО проти контрабандистів, але уникли цього завдяки зв'язкам в СБУ.

Одяг виявили на борту літака Boeing 737 рейсу «Стамбул-Бориспіль», який 20 травня здійснила аварійну посадку в Одесі. 28 травня вантаж прибув до Києва, його перевірило ДБР і не виявило вантажної декларації.

«Весь цей вантаж не задекларований як імпорт, і за нього не передбачена сплата митних зборів, «Преміум-пакет» все це оформив просто як посилки громадян вагою по 50 кг», - написав Бутусов у Facebook ввечері в суботу, 29 травня.

Він уточнив, що всі речі в партії - це якісні підробки під відомі бренди, і їх вартість може встановити тільки експертиза.

«Контрабанда у нас поки не кримінальна відповідальність, але заплатити все митні збори вантажовласники зобов'язані. Справа тут в іншому - очевидно, що просто випадково попалися перевізники, коли замість обумовленого коридору поставки аварійний літак сів в іншому аеропорту», - зазначив журналіст.

Бутусов повідомив, що компанія «Преміум-пакет» належить громадянину Німеччини Александру Акст і громадянину України Леоніду Мейтіну. За інформацією журналіста, «кришує» контрабандні схеми Служба безпеки України.

«Не раз писалося, що існує і процвітає ця схема, оскільки вона працює під "дахом" СБУ. На даний момент її куратором називають Андрія Наумова - всесильного за Баканова начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, котрий взяв під контроль всі найприбутковіші потоки», - уточнив Бутусов.

«Як же так, Володимире Олександровичу? Адже ви ввели санкції проти контрабандистів, звідки ж у країні продовжують працювати "схеми"? І чому ж ви з Бакановим не ввели санкції проти Александра Акста, адже про це багато разів писали журналісти, і такі випадки в практиці роботи поштових компаній і "Преміум-пакету" - аж ніяк не поодинокі? Щодня десятками літаків і автомашин заходять десятки і сотні тонн особистих посилок. Це затримання - лише мала крапля в цьому потоці. Коли чекати реакцію РНБО на цей випадок, чи будуть розширювати список санкцій, або як зазвичай, все спробують замовчати?», - обурився журналіст.

Контрабанду в Україні декриміналізували в 2012 році, зберігши кримінальну відповідальність лише за незаконне переміщення через кордон зброї, боєприпасів, вибухівки, наркотиків, радіоактивних матеріалів, отруйних речовин, а також культурних цінностей і технічних засобів негласного зняття інформації. Тоді ж посилили адміністративну відповідальність за контрабанду товарів, зокрема підакцизних алкоголю, тютюнових виробів тощо.

Нагадаємо, РНБО на засіданні 2 квітня вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є «лідерами» в цій галузі.

Двох із них - Вадима Альперіна і Олександра Єрімічука - позбавили українського громадянства і планують екстрадувати. Аналогічно вчинили з Араїком Амірханяном, проти якого санкцій РНБО на той момент не було введено. У кожного з трьох є громадянство третьої країни: Ізраїлю, Румунії та Вірменії відповідно.

За підсумками засідання РНБО 15 квітня в списку санкцій список «королів контрабанди» включили ще 13 осіб і 95 компаній .

 Понад 130 тисяч українських компаній-імпортерів, або 90%, працюють у«тіні», щорічно позбавляючи бюджет 100 млрд грн надходжень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]