Компанія-засновник Google відмовилась від футуристичного проєкту Loon з повітряними кулями для роздачі інтернету

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компанія Alphabet Inc, яка є материнською структурою Google, відмовилась від проєкту Loon. Він передбачав використання повітряних куль для роздачі інтернету в тяжкодоступних місцях.

Як повідомляє CNN, про закриття проєкту розказав гендиректор Loon Аластер Вестгарт.

У блозі Loon він пояснив, що бізнес-модель компанії виявилася нереальною.

"Хоч ми й знайшли кількох потенційних партнерів на цьому шляху, ми не не знайшли способу зменшити витрати настільки, щоб побудувати довгостроковий стабільний бізнес", - повідомив Вестгарт.

Метою Loon було надати доступ до інтернету "останньому мільярду" жителів Землі, які живуть в місцях, де традиційний доступ до інтернету є занадто дорогим.

Loon з'явився у 2011 році, коли розробники вперше показали прототип своїх повітряних куль, що нагадували пакети для сміття. Компанія планувала, що аеростати будуть функціонувати як "повітряні базові станції", що зможуть роздавати інтернет на площі приблизно в 200 разів більшій, ніж станція на землі.

Планувалося, що кулі будуть знаходитися на висоті близько 20 кілометрів над поверхнею Землі.

Технологія виявилася цілком реальною. Loon допомагав роздавати інтернет в Перу після масштабної повені і в Пуерт-Рико після урагану "Марія". В 2020 року в Африці було здійснено перший комерційний пуск аеростатів, партнером став мобільний оператор Telkom Kenya.

Нагадаємо, що інша американська компанія SpaceX займається схожою проблемою, плануючи роздавати інтернет через мережу супутників.


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com