Конгрес США розглядає близько 10-и законопроектів щодо послаблення енергетичного впливу РФ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конгрес США розглядає близько десяти законодавчих ініціатив, спрямованих проти енергетичного сектора Росії і її експортних можливостей, щоб скоротити залежність Європи від російської нафти і газу.

Про це повідомив високопоставлений представник федерального уряду, передає Голос Америки.

«Думаю, є близько десяти законопроектів, ключовим компонентом яких є російська енергетика», - заявив журналістам у понеділок помічник держсекретаря з енергоресурсів Френк Феннон.

«В даний момент ми не можемо коментувати конкретні елементи законотворчості, але ми відстежуємо ситуацію досить уважно», - додав він.

Першим на розгляді законодавців знаходиться рекомендаційна резолюція, в якій Конгрес висловлює неприйняття будівництва трубопроводу «Північний потік - 2», призначеного для доставки російського газу до Німеччини по дну Балтійського моря.

Рішення по цій резолюції може бути прийнято вже на цьому тижні, повідомляють інформовані джерела.

«Ми очікуємо, що Конгрес прийме рішення з цього питання і тиск на російський енергетичний сектор в результаті буде тільки зростати», - сказав Феннон.

«Північний потік - 2» подвоїть обсяги природного газу, який Росія може постачати безпосередньо до Німеччини під Балтійським морем, в обхід України.

Очікується, що його будівництво буде завершено не пізніше 2019 року. Обсяг прокачуваного газу в країни Євросоюзу може скласти до 55 мільярдів кубічних метрів.

Загальна вартість будівництва «Північного потоку - 2» складає 9,5 мільярда євро.

«Газпром» є єдиним акціонером проекту, який несе половину цих витрат. Західними партнерами «Газпрому» є німецькі компанії Uniper і Wintershall, англо-голландська група Royal Dutch Shell, французька Engie і австрійська OMV.

«Позиція США досить ясна. Ми виступаємо проти "Північного потоку -2" та закликаємо всі сторони вийти з проекту », - сказав він.

За його словами, «Північний потік - 2» є «інструментом, за допомогою якого Російська держава хоче посилити залежність країн-імпортерів  і тиснути на них».

Феннон підкреслив, що «диверсифікація» енергетики є ключем до збереження енергетичної незалежності Європи.

Він згадав кілька проектів, спрямованих на досягнення цієї мети, зокрема будівництво сполучного трубопроводу (інтерконнектора) між Грецією і Болгарією, синхронізацію електромереж країн Балтії з континентальною Європою і будівництво терміналу з прийому зрідженого природного газу (СПГ) на острові Крк в Хорватії.

«Цей термінал міг би отримувати СПГ від широкого кола постачальників. Це дозволити збільшити диверсифікацію і відійти від російських джерел, що буде мати особливе значення для Угорщини», - сказав Феннон.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]