Конкурс на посаду голови Держгеонадр виграв Кирилюк, який видавав ліцензії Фуксу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конкурс на посаду голови Державної служби геології та надр України виграв Олег Кирилюк, який останні півтора роки був тимчасовим виконуючим обов’язки Голови Держгеонадр. за час керівництва Кирилюка Держгеонадр видало 16 ліцензій на видобуток газу на Полтавщині скандальній компанії "Голден Деррік", яку пов'язують з бізнесменом Павлом Фуксом.

Про це повідомляється на сторінці служби у Facebook, передає Економічна правда.

Кирилюка відібрала 12 березня комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка діє при Національному агентстві з питань державної служби України. Пропозиція комісії має бути затверджена прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

У ході співбесіди Кирилюк розповів про майбутні плани на посаді голови Держгеонадр.

Він зазначив, що планує запровадити електронну процедуру проходження заявок від надрокористувачів, що дозволить їм оперативно та прозоро відслідковувати свою пропозицію.

"В першу чергу, це відкриття надходження заяв. На мою думку, пакети документів мають заходити в електронному вигляді, реєструватися і надрокористувач повинен бачити всі етапи руху – від дати реєстрації в Держгеонадра і далі, де вони знаходяться – в облраді, в Мінприроди, в райраді, в сільраді, включаючи погодження координат в Геоінформ", – розповів Кирилюк.

Він повідомив, що служба вже підготувала для проведення майбутніх аукціонів ряд нових нафтогазових ділянок.

"На сьогодні ми підготували для проведення аукціонів більше 30 нафтогазових ділянок та біля 30 ділянок з іншими корисними копалинами. Серед таких копалин є бурштин, кольорові метали, графіт – все те, що має величезний попит не лише в Україні, та і у всьому світі, це те, що відноситься до матеріалів критичної сировини", – сказав він, додавши, що в цьому році на аукціони буде виставлено більше 30 тис квадратних кілометрів надр для видобутку вуглеводнів.

У Держгеонадрах нагадали, що за останній рік система продажу ліцензій була переведена на платформу "Прозорро", відомство відкрило електронну карту Украіни з корисними копалинами, а іноземні компаніі були допущені до видобутку вуглеводнів.

6 березня в Україні пройшли відразу 3 аукціони в електронній торговій системі ProZorro.Продажі. Вперше вони стосувалися прав на надрокористування.

Як повідомлялося, за час керівництва Кирилюка Держгеонадр видало 16 ліцензій на видобуток газу на Полтавщині скандальній компанії "Голден Деррік", яку пов'язують з бізнесменом Павлом Фуксом. Сам бізнесмен неодноразово спростовував своє відношення до вказаної компанії.

Донедавна Павло Фукс був російським бізнесменом та відомим московським забудовником. Нині він веде бізнес в Україні. Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

У вересні-2018 Державна аудиторська служба за результатами перевірки діяльності Держгеонадра з 2015 по 2017 роки дійшли висновку, що дозволи на видобуток газу компанії російського олігарха Фукса були видані незаконно.

12 лютого Національне антикорупційне бюро провело обшуки у Державній службі геології та надр України "через тіньову схему видачі ліцензій на видобуток корисних копалин, організовану її керівництвом".


 

 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com