Конституційний суд Молдови призначив тимчасового виконувача обов'язки президента країни

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конституційний суд Молдови призначив тимчасового виконувача обов'язки президента країни і прийняв рішення про розпуск парламенту.

Тимчасовим в. о. президента став заступник глави Демократичної партії Павел Філіп, повідомляє Україна молода, з посиланням на point.md.

Рішення суду було прийнято після звернення депутатів парламенту Молдови, а рішення про розпуск парламенту було ухвалене за поданням Павла Філіпа.

Конституційний суд підтримав це подання та дав згоду на тимчасове відсторонення Ігоря Додона від виконання обов’язків президента і передав його повноваження Філіпу, вважаючи його керівником уряду.

КС не вперше відстороняє Додона від посади, але як правило в.о. президента доручали бути спікерові; цю посаду раніше обіймав представник Демпартії.

Філіп у свою чергу призначив вибори до парламенту на 6 вересня.

Він також закликав Додона самому подати у відставку та провести також дострокові вибори президента.

Як відомо, у суботу проросійська Соцпартія та проєвропейський блок ACUM створили коаліцію та обрали нового прем'єр-міністра.

Відмову уряду Філіпа та Демпартії визнавати зміну влади вони вважають узурпацією влади.

7 червня Конституційний суд Молдови ухвалив необхідність розпустити парламент країни через нездатність депутатів сформувати уряд.

Президент країни Ігор Додон не підписав відповідний указ, пояснивши це можливістю компромісу.

Вже 8 червня новий склад кабміну був сформований ACUM і соціалістами. Однак термін формування уряду закінчився опівночі 8 червня.

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com