Країни ЄС зобов’яжуть ділитися газом з сусідами, які його потребують

|
Версия для печатиВерсия для печати

Країни Євросоюзу повинні будуть ділитися газом з сусідами в кризових ситуаціях, починаючи вже з наступної зими у відповідності з «законом про солідарність», схваленим Європарламентом.

Європейська рада, яка напередодні вже затвердила текст закону, повинна офіційно схвалити його в найближчі тижні, пише zn.ua.

«Подальших дискусій не буде. Це кінець законодавчої процедури, і текст закону не зміниться.Рада Європи офіційно схвалить його в найближчі тижні, хоча дата прийняття закону поки не призначена», — повідомив представник ЄС.

«Принцип солідарності», у відповідності з документом, означає, що в разі кризи поставок газу в одну з країн ЄС, пріоритетом для її сусідів має стати забезпечення газом домовласників і лікарень, в країні, яка зіткнулася з такою проблемою, а не поставки власним промисловим користувачам.

Принцип може також бути поширений на поставки газу електростанціям, якщо виявиться, що функціонування системи енергопостачання держави, що зіткнулася з нестачею газу, виявиться під загрозою.

Зберігаються питання про те, яким чином країни ЄС будуть компенсувати один одному вартість екстрених постачань газу, а також втрачену виручку.

У тексті закону зазначається, що держава, що запитує газ у відповідність з «принципом солідарності», має «швидко виплатити або гарантувати своєчасність виплати справедливої ​​компенсації країні, яка надає допомогу».

Компенсація повинна, як мінімум, покривати вартість поставленого газу і супутні витрати, а також витрати, пов’язані з можливими юридичними та арбітражними розглядами, йдеться в законі.

Новий закон також включає в себе «умову про прозорість», яка зобов’язує газові компанії надавати регуляторам дані про довгострокові комерційні газові контракти. Ця вимога стосується контрактів, що забезпечують 28% щорічного споживання газу певною країною ЄС. У попередній версії закону цей показник становив 40%.

Раніше віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Євросоюзу потрібно поліпшити енергетичні зв’язки між країнами включно з Україною.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]