Країни Європи не підтримали США у виході з "відкритого неба"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Європейські союзники США по НАТО висловили жаль через оголошений Дональдом Трампом вихід Вашингтона з Договору про відкрите небо. Водночас вони закликали Росію дотримуватися умов угоди.

Європейські союзники США по НАТО, а також інші держави-партнери не підтримали оголошене напередодні президентом США Дональдом Трампом рішення про вихід його країни із Договору про відкрите небо. У спільній заяві міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Чехії, Люксембургу, а також Фінляндії та Швеції, які не є членами Альянсу, висловили жаль з приводу рішення уряду США вийти з угоди, звернувши при цьому увагу на розуміння позиції Вашингтона стосовно недотримання договору Росією. Текст заяви в п'ятницю, 22 травня, опубліковано на сайті МЗС Німеччини, повідомляє Deutsche Welle.

У заяві міністри зазначили, що їхні держави і надалі дотримуватимуться умов договору. "Ми наголошуємо, що цей договір залишається дієздатним та корисним", - йдеться у заяві. Міністри нагадали, що вихід з угоди набуває чинності за шість місяців після оголошення. Міністри пообіцяли впливати на Росію, "щоб порушити відкриті питання недопустимих обмежень польотів над Калінінградською областю". Також міністри закликали Російську Федерацію скасувати обмеження на польоти над Калінінградською областю.

Позиція США не знайшла підтримки раніше цього дня і на екстреній зустрічі НАТО, яка відбулася в Брюсселі. Постійні представники країн Європи при Альянсі у цьому питанні відмовилися, як зазвичай, одностайно підтримати позицію Вашингтона, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за підсумком зустрічі зміг лише повідомити, що усі члени Альянсу висловили позицію, що Росія має дотримуватися своїх зобов'язань за договором.

Договір про відкрите небо дає змогу війсковим 34 країн-підписантів - членів НАТО та колишнього Варшавського договору - здійснювати спостережні польоти над територією одне одного. Таким чином, за задумом авторів угоди, її учасники можуть контролювати озброєння та поглиблювати довіру "від Владивостока до Ванкувера". З моменту набуття чинності угодою було здійснено понад 1500 спостережних польотів.

Це вже не перша угода з якої Трамп вирішив вийти, звинувативши у її порушенні РФ. Так, минулого року США з цієї причини оголосили про вихід із Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:09
Як поліція та прокурори воюють зі справжніми фронтовиками
14:03
РФ загрожує підводній інфраструктурі ЄС і Північної Америки - НАТО
12:17
Влада пообіцяла солдатам на фронті по 70 тисяч, але грошей на це ще нема
11:04
Законопроект про мобілізацію нарешті направили на підпис президенту
10:04
Скеровано до суду справу нардепа "Батьківщини" Ніколаєнка, який збив на смерть 18-річну дівчину на Житомирщині
09:34
Типовий український прокурор Олександр Гуцуляк стрімко багатіє під час війни, мешкає в котеджі за 18 мільйонів і їздить на авто преміум-класу – Bihus.Info
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 16 квітня
21:22
Шайка "непридатних до військової служби" виродків з України веде розкішне життя за кордоном, їм допомогли ВЛК, ТЦК і ГУР Буданова (ВIДЕО)
20:55
Єврокомісія погодила виділення Україні €50 млрд на реформи
20:00
У вівторок в Карпатах сніг, на півдні - до +28°С, хмарно з проясненнями

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]