Кримінальне оточення Путіна стояло за поставками туркменського газу в Україну, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Троє петербуржців, яких пов'язують з кримінальним світом і оточенням президента РФ Путіна, мають відношення до компанії, яка з початку 2000-их років стала головним постачальником газу з Туркменії в Україну.

Про це йдеться в статті видання "Дождь", — пише Економічна правда.

У 2001 році "Газпром" уклав контракт з компанією Eural Trans Gas на перепродаж туркменського газу в Україну газпромівськими трубами.

Передбачалося, що "Газпром" повинен був стати співзасновником ETG, але потім газовий монополіст відмовився від цієї ідеї.

Частка Eural Trans Gas в поставках імпортного газу в Україну була навіть більшою, ніж у "Газпрому" - 57% проти 43%.

Компанію створили у 2002 році троє громадян Румунії та ізраїльтянин, який називав себе адвокатом Семена Могилевича - російсько-українського бізнесмена та авторитету, який входив до десятки найбільш розшукуваних ФБР злочинців.

Потім власником компанії став український олігарх Дмитро Фірташ.

Повідомляється, що документально ланцюжок до нього не вів - власниками 70% акцій ETG були невідомі громадянки Кіпру - через належні їм компанії Dema Trustees і Dema Nominees.

Як з'ясував "Дождь", до компанії Eural Trans Gas мають відношення троє авторитетних петербуржців - Ілля Трабер, Сергій Васильєв і Дмитро Скигін, - яких пов'язують і з кримінальним світом, і з оточенням Володимира Путіна.

Dema Trustees і Dema Nominees опосередковано володіють часткою в Петербурзькому нафтовому терміналі - одному з найбільших на Балтиці, за яким стоять фігури Трабера, Васильєва та Скігіна.

Саме вони, за версією видання, були бенефіціарами посередника Eural Trans Gas, а не Фірташ.

Не виключено, що потім вони могли бути пов'язані і з RosUkrEnergo, яка зайняла місце ETG в транзиті.

Нинішній глава Газпрому Олексій Міллер свого часу був директором з інвестицій в компанії Трабера "ОБІП".

Повідомляється, що компанії, пов'язані з пітерськими авторитетами, і зараз мають бізнес в Україні.

Наприклад, Suzel Enterprises Limited, що належить формально невідомій жительці Кіпру, стоїть за компаніями Скігіна-молодшого разом з ще однією кіпрською компанією - Heico Ventures Limited.

З'ясувалося, що ці дві компанії опосередковано володіють часткою в одній з найбільших газодобувних компаній України - "Карпатигаз".

Вона займається видобутком газу в партнерстві з донькою "Нафтогазу України" - "Укргазвидобування". "Карпатигаз" видобуває з її свердловин понад 700 млн кубометрів на рік.

Компанією "Карпатигаз" на 100% володіє Misen Enterprises AB, її половиною акцій в свою чергу розпоряджається шведська Misen Energy AB.

При цьому велика частина Misen Energy насправді належить кіпрським офшорам. Так, 29,6% акцій компанії Misen Energy AB належить кіпрській Norchamo Ltd, якою володіють Heico Ventures Limited і Suzel Enterprises Limited.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку
16:16
Чим загрожує Україні атака на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]