КС Росії визнав законним новий кордон Інгушетії і Чечні. Що далі?

|
Версия для печатиВерсия для печати

У четвер, 6 грудня, Конституційний суд Росії (КС РФ) визнав законною угоду про новий кордон Інгушетії та Чечні. Раніше це викликало масові протести в Інгушетії - жителі незадоволені не тільки передачею земель Чечні, але і тим, з якими порушеннями було проведено голосування місцевих депутатів. Крім того, КС Інгушетії також визнав підписану угоду недійсною.

Як повідомляє DW.COM., щоб вирішити суперечку, глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров звернувся в КС Росії з проханням перевірити законність угоди. Судді не знайшли порушень конституції, а рішення КС Інгушетії визнали недійсним.

В своєму телеграм-каналі глава Чечні Рамзан Кадиров привітав дане рішення, назвавши його справедливим. Кадиров також пообіцяв, що буде розвивати території і залучати туди інвестиції. Тих, хто виступав проти угоди, він назвав "провокаторами, які хочуть внести розбрат між двома народами".

Сам Євкуров, який ініціював звернення до КС РФ, подякував суд за прийняте рішення. Він підкреслив, що окреслена межа - номінальна.

Діаметрально протилежною є позиція опонентів: рішення КС РФ несправедливе, вважають вони.

Рішення КС РФ навряд чи можна назвати справедливим, вважає адвокат Раміль Ахметгаліев, який представляв в суді інтереси мітингувальників. "Суд не врахував головного - не можна так з народом, не можна так ігнорувати його думку", - сказав він.

Його колега, адвокат Андрій Сабінін підкреслює, що КС Інгушетії діяв в межах своїх повноважень і прийняв законне рішення

"Дива не сталося. Постанова КС РФ - однозначна. Тепер вони можуть робити все, що завгодно, з цією республікою, - сказав DW голова громадського руху "Опора Інгушетії", один з лідерів протестів в Інгушетії проти передачі земель Чечні. - У суді ми перерахували порушення, які допустили органи виконавчої влади республіки Інгушетії, коли готували і підписували договір. Однак всі наші вісім заперечень суд відхилив ". Все це говорить про упередженість суду, переконаний активіст, а в республіці це викличе тільки смуток серед її жителів.

Виходити з новими мітингами учасники протесту поки не планують. Вранці 6 грудня, під час оголошення рішення КС РФ, організаторів мітингів викликали в центр по боротьбі з екстремізмом Інгушетії. "Там ясно дали зрозуміти, що всі мітинги будуть жорстко припинятися. Які б законні дії ми не робили, будь то референдум або мітинг, тепер все це буде суперечити КС", - резюмував Барах Чемурзіев.

І хоча рішення КС РФ не підлягає оскарженню, адвокати опозиції мають намір вивчити, чи можна оскаржити угоду про кордони в ЄСПЛ.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com