КСУ залишив в силі заборону люстрованим чиновникам очолювати ВНЗ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Конституційний суд закрив провадження за конституційним поданням народних депутатів, в якому було оскаржено положення Закону "Про вищу освіту", яким передбачено, що не може бути вибрана, перепризначена (в тому числі виконуючим обов'язки) на посаду керівника установи вищої освіти особа, яка підпадає під дію Закону "про очищення влади" (т.зв. "закон про люстрацію"). Про це заявила представник ВР в КСУ Ольга Совгиря у понеділок, 25 жовтня.

За її словами, суд провів з 2018 року близько 12 засідань у цій справі, зазначає ZN.ua.

"Через три роки Суд з'ясував, що в конституційному поданні відсутнє належне юридичне обґрунтування неконституційності оспорюваної норми закону, яке вимагало б дослідження Судом. Саме така підстава для припинення провадження у справі зазначена в постанові від 21 жовтня. Будь-яка додаткова мотивація по суті справи в ній відсутня", - зазначає Совгиря в своєму Telegram.

Совгиря пояснила, що КСУ не визначив, відповідає ця норма Конституції України чи ні.

"Закривши провадження, Суд після трьох років розгляду, фактично самоусунувся від розгляду по суті, не надавши їй оцінки "конституційна - або неконституційна"", - додає вона.

Нагадаємо, раніше представник президента в Конституційному суду Федір Веніславський назвав закон про люстрацію "сумнівно-конституційною" і відмовився оцінювати, чи варто було люструвати призначеного заступником голови Офісу Зеленського колишнього чиновника МВС часів Януковича Олега Татарова.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]