Кулеба про залякування з боку РФ: "Не дочекаєтеся. Ми не боїмося"

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністри закордонних справ України, Литви, Латвії та Естонії обговорили в Києві спільну протидію агресивним діям Росії.

Голова українського МЗС Дмитро Кулеба на спільній з колегами пресконференції заявив, що всі сторони твердо кажуть про засудження загострення ситуації з боку РФ.

"Балтійські країни знають, що таке бути об'єктом російської пропаганди. Але навіть мої гості вражені тим рівнем російської дезінформації, яка спостерігається останнім часом не лише на ток-шоу, але і в заявах російських чиновників. Вони відкрито погрожують Україні війною та залякують знищенням української державності. Я хочу відповісти двома реченнями. Перше – не дочекаєтеся. Друге – ми не боїмося", - заявив Кулеба.

Міністр додав, що самих слів підтримки для України недостатньо. Кулеба звернувся до колег як до членів ЄС і НАТО з проханням практичної підтримки з боку інших держав-членів цих об'єднань.

"Важливо Росії чітко дати зрозуміти, що наслідки у разі військових анантюр з її боку будуть дуже болючими. Балтійські колеги підтвердили готовність до дій в ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організаціях з метою консолідації дієвої підтримки України в протистоянні російській агресії", - додав Дмитро Кулеба. 

Міністр закордонних справ Естонії Єва-Марія Лійметс на брифінгу повідомила, що вона та її колеги прибули до Києва для вираження активної підтримки держави та її суверенітету.

"Найближчі тижні ми бачили активізацію військових дій і присутність військ на кордоні. Ми сподіваємося на вирішення цієї ситуації і що сторони продовжать переговори, зокрема і в Мінському процесі, щоб знайти мирне рішення", - повідомила вона.

Лійметс додала, що соратники в НАТО також підтримують Україну. Естонія підтримує Кримську платформу і чекає на участь в наступному заході у серпні цього року.

Голова МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс повідомив, що цей візит до України є заявою про солідарність і підтримку України, а також можливістю обговорити ситуацію з Росією.

"Україна не сама, у неї є друзі і партнери, які можуть підтримати її. Україна права в юридичному і моральному планах і ми будемо наголошувати на цьому в міжнародних організаціях. Є лише одна сторона, яка має деескалувати свої дії - це Росія", - заявив він.

Рінкевичс підтвердив, що Латвія готова підтримувати Україну на шляху до ЄС і НАТО.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс також засвідчив підтримку України з боку держав Балтії.

"Ми знаємо, хто відповідальний за процеси. Ми знаємо, хто захищається. І знаємо, хто нападає. Це Росія", - зазначив він.

Нагадаємо, що минулого тижня Габріелюс Ландсбергіс повідомив, що Литва запропонує іншим членам НАТО надати Україні план дій з членства (ПДЧ), після реалізації якого країна може претендувати на вступ до Альянсу.

Після цього Едгарс Ринкевичс заявив, що Латвія підтримує ідею надання Україні плану дій щодо членства в НАТО. Він зазначив, що Альянс має оцінити можливість надання Україні ПДЧ на тлі концентрації російських збройних сил на кордоні.

Дмитро Кулеба запросив до Києва колег з балтійських країн для обговорення практичних кроків підтримки суверенітету та територіальної цілісності України та зміцнення безпекової взаємодії. 


На цю тему:
 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]