Лікарю, який хотів 5 тисяч доларів за групу інвалідності, пом’якшили обвинувачення і він відбувся штрафом

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Конотопський міськрайонний суд Сумської області покарав лікаря за шахрайство і підбурювання до передачі неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 1 березня.

Влітку до голови Лікарсько-консультативної комісії КЗ «Конотопська міська лікарня» звернувся чоловік з приводу отримання групи інвалідності. У документах лікар побачив побачив діагнози, а саме: залишкові явища інсульту та інфаркту і зрозумів, що відвідувач має всі підстави отримати групу інвалідності на МСЕК.

Але, почувши, що чоловік є  скульптором і багато заробляє, лікар вирішив отримати від нього гроші. Адже потерпілий не орієнтується у порядку отримання групи інвалідності і йому не відомо, що фактично дане питання не є компетенцією голови ЛКК, а вирішується Медико-соціальною експертною комісією (МСЕК).

Лікар озвучив суму – 5000 доларів або 140 тисяч гривень. У подальшому він частинами одержав 56 тисяч гривень і був затриманий. Гроші він більше нікому не передавав, а залишав собі.

З 2018 року дії лікаря кваліфікували за ч.3 ст.368 ККУ як одержання неправомірної вигоди, що карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. Але на початку 2021 обвинувачення змінили на шахрайство (ч.1 ст.190) і  підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди (ч.2 ст.15, ч.4 ст.27 ч.1 ст.369 КК України).

Лікар уклав з прокурором і йому призначили узгоджене покарання – 11 900 гривень штрафу.

Оскільки конфіскація лікарю більше не загрожує, то суд ухвалив повернути йому вилучене з квартири майно: 32 тисячі доларів, 1000 євро, 233 тисячі гривень і два годинники з металу жовтого кольору.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]