Лише 7-9% підписаних Законів України мають позитивні юридичні висновки — ЧЕСНО

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради не було зауважень до 10 чинних законодавчих актів зі 146 підписаних президентом станом на 6 лютого 2020 року — це близько 7% від загальної кількості.

Про це повідомив громадський рух ЧЕСНО.

Загалом, за його підрахунками, Управління подало 130 зауважень до 107 законодавчих актів (деякі законопроєкти мали по 2-3 юридичні висновки). Тобто позитивних висновків було приблизно 9%.

Серед цих 10 законів 6 проєктів були зареєстровані ще Верховною Радою VIII скликання, а 4 з 6 отримали позитивний висновок не з першого разу.

Як повідомили у громадському русі, на негативні висновки народні депутати та профільні комітети переважно не зважають, але бувають і винятки.

Загалом ЧЕСНО нарахував 23 позитивні висновки від Апарату Ради, 10 з яких вже стали актами, 8 — зняті з розгляду, два опрацьовує комітет, ще один (№0958) чекає на розгляд, а №0930 передали на підпис президенту.

Згідно зі ст.103 закону України «Про Регламент Верховної Ради України», законопроєкт направляють на наукову, юридичну або іншу експертизу, проведення інформаційного чи наукового дослідження.

Висновки потім мають надсилати до головного комітету для ухвалення рішень стосовно подальшої роботи. Головне юридичне управління подає свої зауваження до проєктів законів перед другим читанням.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com