Ляшко оприлюднив три сценарії епідемії: сезонність на коронавірус не впливає

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна може піти за декількома сценаріями поширення коронавірусної хвороби  COVID-19, але на нульову сезонність, тобто відсутність випадків влітку, розраховувати не варто.

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на пресконференції.

Ляшко розповів, що за даними ВООЗ у світі виявляють у середньому 30% коронавірусної хвороби: інші не звертаються до лікарів чи переносять хворобу в легкій формі.

Моделювання, здійснене МОЗом із Київською школою економіки, показує, що в Україні у травні виявляли до 40% хворих. Таким чином, у країні потенційно може хворіти 132 тисяч людей. Але ці дані – модельні, їх треба перевірити. Тому буде велике дослідження на базі ІФА-тестувань.

Експерти прорахували 81 сценарій розвитку епідемії в Україні, зараз ретроспективно вибрали три "найбільш оптимістичні", які враховують сезонність у літній час. Це "чорний", "жовтий" і "зелений" сценарії.

Ляшко показав: якби Україна не запровадила карантинні обмеження у березні, то зараз мала б 145 тисяч померлих – внаслідок коронавірусу і колапсу медичної системи (це найгірший сценарій).

Тому "введення карантину до спалахів і значного зростання коронавірусу було виправданим і правильним". У протилежному разі уже з 25 квітня не вистачало б ліжок у лікарнях.

Піде Україна за "жовтим" чи "зеленим" сценарієм, залежать від того, наскільки українці будуть дотримуватися епідемічних вимог.

"Нульової сезонності немає, можемо розраховувати лише на помірну сезонність" - підкреслив Ляшко.

Інші подробиці: Головний санлікар пояснив, що епідемія з Китаю перекинулася на Європу й США, потім там виникло "міжсезонне плато", далі COVID-19 пішов у Південну Америку (Бразилію), Індію та Африку. Загалом це вказувало б на сезонність хвороби, якби не країни Східної Європи: зокрема сусіди України – Білорусь, Росія, Молдова – показують значне зростання кількості хворих.

Україна "балансує" внизу графіка, але приріст – більше загальносвітового.

70% смертей від коронавірусу в Україні – це люди старше 60-ти років.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]