Ляшко оприлюднив три сценарії епідемії: сезонність на коронавірус не впливає

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна може піти за декількома сценаріями поширення коронавірусної хвороби  COVID-19, але на нульову сезонність, тобто відсутність випадків влітку, розраховувати не варто.

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на пресконференції.

Ляшко розповів, що за даними ВООЗ у світі виявляють у середньому 30% коронавірусної хвороби: інші не звертаються до лікарів чи переносять хворобу в легкій формі.

Моделювання, здійснене МОЗом із Київською школою економіки, показує, що в Україні у травні виявляли до 40% хворих. Таким чином, у країні потенційно може хворіти 132 тисяч людей. Але ці дані – модельні, їх треба перевірити. Тому буде велике дослідження на базі ІФА-тестувань.

Експерти прорахували 81 сценарій розвитку епідемії в Україні, зараз ретроспективно вибрали три "найбільш оптимістичні", які враховують сезонність у літній час. Це "чорний", "жовтий" і "зелений" сценарії.

Ляшко показав: якби Україна не запровадила карантинні обмеження у березні, то зараз мала б 145 тисяч померлих – внаслідок коронавірусу і колапсу медичної системи (це найгірший сценарій).

Тому "введення карантину до спалахів і значного зростання коронавірусу було виправданим і правильним". У протилежному разі уже з 25 квітня не вистачало б ліжок у лікарнях.

Піде Україна за "жовтим" чи "зеленим" сценарієм, залежать від того, наскільки українці будуть дотримуватися епідемічних вимог.

"Нульової сезонності немає, можемо розраховувати лише на помірну сезонність" - підкреслив Ляшко.

Інші подробиці: Головний санлікар пояснив, що епідемія з Китаю перекинулася на Європу й США, потім там виникло "міжсезонне плато", далі COVID-19 пішов у Південну Америку (Бразилію), Індію та Африку. Загалом це вказувало б на сезонність хвороби, якби не країни Східної Європи: зокрема сусіди України – Білорусь, Росія, Молдова – показують значне зростання кількості хворих.

Україна "балансує" внизу графіка, але приріст – більше загальносвітового.

70% смертей від коронавірусу в Україні – це люди старше 60-ти років.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com