Міністр Насалик пропонує Росії відновити спільне виробництво ТВЕЛів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна та Росія має перспективи для нарощування співпраці в сфері атомної енергетики.

Про це в своєму листі на адресу першого заступника директора корпорації «Росатом» Кирила Комарова з проханням про зустріч для проведення перемовин написав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. Відповідний лист опублікувала «Економічна правда».

«З огляду на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва [ядерного палива] ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі в період з 9 по 12 липня», – йдеться в документі.

 

Водночас видання не повідомило, звідки його журналісти отримали цей лист, офіційних коментарів з цього приводу теж наразі немає.

Нагадаємо, з 2010 року Кабмін затвердив російське ВАТ «ТВЕЛ» (входить до складу «Росатома») переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Під спорудження об'єкта були виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», в якому українському державному концерну «Ядерне паливо» належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській «ТВЕЛ». Планувалося, що завод в 2015 році почне випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію та нержавіючої сталі. А на 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Проте в середині 2015 року – в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі – українська влада офіційно ухвалила рішення припинити цей проект.

Також нагадаємо, що Україа почала замінювати російське ядерне паливо американським.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]