Міністр Насалик пропонує Росії відновити спільне виробництво ТВЕЛів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна та Росія має перспективи для нарощування співпраці в сфері атомної енергетики.

Про це в своєму листі на адресу першого заступника директора корпорації «Росатом» Кирила Комарова з проханням про зустріч для проведення перемовин написав міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. Відповідний лист опублікувала «Економічна правда».

«З огляду на необхідність відновлення низки спільних проектів, зокрема проекту зі створення в Україні виробництва [ядерного палива] ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі в період з 9 по 12 липня», – йдеться в документі.

 

Водночас видання не повідомило, звідки його журналісти отримали цей лист, офіційних коментарів з цього приводу теж наразі немає.

Нагадаємо, з 2010 року Кабмін затвердив російське ВАТ «ТВЕЛ» (входить до складу «Росатома») переможцем конкурсу з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. Під спорудження об'єкта були виділені 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл).

Для реалізації проекту було створено ПрАТ «Завод з виробництва ядерного палива», в якому українському державному концерну «Ядерне паливо» належить 50% + 1 акція, а решта 50% мінус 1 акція – російській «ТВЕЛ». Планувалося, що завод в 2015 році почне випуск ТВЕЛів, ТВС і деталей з цирконію та нержавіючої сталі. А на 2020 рік був запланований пуск виробництва паливних порошків і таблеток.

Проте в середині 2015 року – в період активної фази війни Росії проти України на Донбасі – українська влада офіційно ухвалила рішення припинити цей проект.

Також нагадаємо, що Україа почала замінювати російське ядерне паливо американським.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com