Міненерго хоче, щоб борги ОРДЛО за електроенергію заплатили українці

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує виплатити заборгованості споживачів з окупованих територій Донбасу за рахунок коштів державного бюджету, тобто за рахунок українців.

Як повідомляють «Наші гроші», про це йдеться в законопроекті «Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії», який був винесений на розгляд урядового комітету 15 березня.

Пропозиція погасити заборгованості пов'язано з тим, що з липня 2019 року в Україні має запрацювати нова модель оптового ринку електроенергії. Буде ліквідовано ДП «Енергоринок», натомість якому з'явиться товарна біржа.

Однак на сьогоднішній день ДП «Енергоринок» має дебіторську заборгованість в 29,8 млрд гривень. При цьому кредиторська заборгованість становить 28,1 млрд грн. Тому Міненерго запропонувало шляхи для ліквідації заборгованості.

Один з них - погашення заборгованості споживачів з ОРДЛО за рахунок коштів державного бюджету.

При цьому в поданих до законопроекту документах Міненерго не вказав суму заборгованості споживачів електроенергії з окупованих територій.

У документі зазначено, що підтвердження заборгованості здійснюватиме міжвідомча комісія, яку створить Кабінет міністрів. Також запропоновано списати заборгованість ДП «Енергоринок» перед постачальниками електроенергії в ОРДЛО.

У пояснювальній записці до законопроекту Міненерго вказало, що вуглевидобувні підприємства на початок року заборгували 11,34 млрд грн. Ці борги також запропоновано виплатити коштом держбюджету, й частково їх списати.

Пропонується, що учасники процедури погашення заборгованості замінять між собою кредиторські і дебіторські зобов'язання ДП «Енергоринок». При цьому процедура погашення боргу буде тривати п'ять років за рахунок цільової надбавки, передбаченої НКРЕКУ в тарифах на розподіл електричної енергії.

Нагадаємо, Україна припинила постачати електроенергію в ОРДЛО в липні минулого року. Борги за електроенергію споживачів окупованих територій Донецької та Луганської областей з травня 2015 року становила 2,5 млрд грн.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]