Мінфін не має права доступу до персональних даних отримувачів соцпослуг, — КСУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Коституційний суд визнав неконституційним надання Міністерству фінансів доступу до інформації, що містить персональні дані отримувачів соціальних виплат.

«Суд визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), окремі положення абзацу першого пункту 40 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс) щодо права Міністерства фінансів України (далі – Міністерство) отримувати інформацію, що містить персональні дані», — зазначає прес-служба суду, передає Громадське.

КСУ зазначає, що повноваження Мінфіну щодо безкоштовного отримання інформації, яка містить персональні дані, є дискреційними — тобто не мають вичерпного переліку, який би вставновлював, для чого ця інформація може використовуватися, а тому необхідно, аби доступ Мінфіну до даних узгоджувався з принципом верховенства права, зокрема юридичною визначеністю та забороною свавілля.

КСУ вказує, що Міністерство може отримувати та обробляти інформаціюз персональними даними лише у випадку законної мети.

«Проте через відсутність будь-яких меж дискреції, становленої законом, щодо подальших дій з інформацією, яка містить персональні дані, унеможливлюється навіть мінімальний захист суб’єкта персональних даних, не забезпечується передбачуваність застосування зазначених положень Кодексу», — зазначають у КСУ.

Раніше повідомлялося, що Мінфін впровадить перевірку отримувачів соцвиплат (ЗАКОНОПРОЕКТ).


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com