Мінфін впровадить перевірку отримувачів соцвиплат (ЗАКОНОПРОЕКТ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство фінансів розробило та виставило на публічне обговорення законопроект про перевірку людей, котрі отримують будь-які виплати від держави.

Як пояснили в Мінфіні, верифікація державних виплат – це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат, а також виявлення невідповідних даних у автоматизованих інформаційних і довідкових системах, реєстрах, базах даних та інших джерелах інформації про фізичних осіб, яким призначено, нараховано або здійснено державні виплати, та людей, які звернулися за призначенням державної виплати.

Документ передбачає три етапи перевірки отримувачів таких виплат: превентивну, поточну та ретроспективну.

Таким чином, перший етап перевірки проходить в момент звернення людини за призначенням виплат, другий – в момент надання таких виплат, і третій – після завершення надання виплат.

Крім того, в документі прописаний порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, порядок підтвердження та спростування відповідних рекомендацій, а також підходи щодо повернення неправомірно виплаченої державної допомоги.

В Мінфіні впевнені, що введення таких перевірок сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищить адресність державних виплат та оптимізує бюджетні видатки шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розміру державних виплат.

Після публічного обговорення законопроект буде доопрацьовано та подано на розгляд Кабміну та відповідно до Верховної Ради.

Зазначимо, тема перевірки отримувачів соцвиплат в Україні не нова: у 2016 році про таку перевірку заявляла тодішня міністерка фінансів Наталія Яресько. Щоправда, тоді вона наголошувала, що перевірка пройде з метою виявлення «мертвих душ», яким такі виплати нараховуються. Серед таких категорій Яресько тоді називала біженців і переселенців.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]