Міський голова Херсона розповів членам ТСК про останню розмову з Гандзюк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, якого викликала на допит тимчасова слідча комісія (ТСК) щодо нападу на чиновницю Херсонської міської Ради Катерину Гандзюк та на інших активістів, частково переказав зміст розмов із нею в лікарні. За його словами, померла назвала прізвище ймовірного замовника.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Коли я на наступний день після нападу говорив з Катею в лікарні, і спитав, хто міг їі замовити, вона відповіла: «Русня». Наступного дня вона назвала конкретне прізвище. І коли Катя померла, я повідомив його слідчому СБУ. Озвучувати не буду, бо цим ми б фактично нашкодили слідству і попередили замовника», – сказав Миколаєнко.

Окрім того, за словами Миколаєнка, Гандзюк назвала конкретних силовиків з різних відомств, які передавали цій особі дані про її пересування.

Володимир Миколаєнко додав, що Катерину Гандзюк обурював той факт, що особи, які ходили Херсоном з триколорами, нині співпрацюють з силовиками чи з помічниками представників влади. Окрім того, мер Херсона переказав твердження Гандзюк, що місцеве управління СБУ переважно «готове підтримати можливий прихід Росії». Тому вона вимагала, щоб слідство вело київське, а не місцеве управління СБУ.

При цьому Миколаєнко скептично поставився до заяв про причетність до вбивства представників «Батьківщини» або лідера «Самопомочі», мера Львова Андрія Садового.

«Садовому певна конкретна особа вклала прізвище Гандзюк у вуха... Він вибачився пізніше. Хоча це його уповні не виправдовує», – сказав мер Херсона.

Володимир Миколаєнко згадав також підпали житла активістів у Херсоні, за які затримали прихильників сепаратизму. Він зауважив, що «хотіли підпалити й житло Гандзюк, але тоді завадили металеві двері в тамбурі».

Загалом слідство розглядає 12 версій убивства Катерини Гандзюк, повідомив заступник голови ТСК депутат Сергій Алексеєв.

Наступне засідання ТСК щодо вбивства Гандзюк та нападів на інших активістів відбудеться в Херсоні 29-30 листопада. Для цього міський голова вже надав одне з приміщень міськради.

Чиновниця Херсонської міської ради, активістка Катерина Гандзюк померла 4 листопада. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою 31 липня. За даними медиків, у неї були опіки 40% шкіри і пошкодження очей. Її літаком доставили на лікування до Києва і надали охорону.

У цій справі затримали п’ятьох людей, зокрема й підозрюваного в організації злочину.

Після смерті активістки поліція перекваліфікувала її справу на «закінчене вбивство», і кримінальне провадження буде розслідуватися як «умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб». Відповідна стаття Кримінального кодексу передбачає за такі дії від 10 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]