Місцеві вибори проходять краще за минулі парламентські – ОПОРА

|
Версия для печатиВерсия для печати

Громадянська мережа "ОПОРА" констатує, що ситуація з проведенням місцевих виборів 25 жовтня є кращою, ніж спостерігалася на парламентських виборах 2019 року.

Про це під час онлайн-брифінгу заявила координаторка "Опори" Ольга Айвазовська.

Під час стріму Айвазовська оприлюднила узагальнені дані спостерігачів мережі щодо того, як проходить голосування та які порушення фіксують спостерігачі "ОПОРИ", як працюють комісії тощо.

Щодо того, чи перешкоджали здійсненню спостереження, за її словами, не було проблем на 98,8% виборчих дільниць.

"Показники є дуже хорошими, і спостерігачі мали можливість відслідковувати, що відбувалося", - наголосила координаторка.

До сьомої ранку розпочали ранкове засідання на 1,3% виборчих дільниць.

"Відповідоно до законодавства ранішнє засідання повинно початися не раніше, ніж за 45 хвилин до старту голосування, тобто, о 7:15, для того, щоб незалежні спостерігачі, журналісти, кандидати, їхні довірені особи мали можливість відслідковувати процес відкриття сейфів, початку ведення протоколу по підрахункунок голосів - первинна статистична інформація", - пояснила Айвазовська.

За її словами, трохи завчасно - о 7:00-7:15, розпочали ранкове засідання на 12,9% виборчих дільниць і абсолютно відповідно до законодавства засідання стартувало на 85,7% виборчих дільниць.

"Це є кращим показником, навіть у порівнянні з останніми парламентськими виборами", - підкреслила Айвазовська.

Щодо кворуму на ранкових засіданнях, він був пристуній на 98,5% виборчих дільниць. На 1,4% виборчих дільниць кворум був відсутній або були проблеми з ним.

Щодо ведення протоколу на ранковому засіданні, це було здійснено на 93,02% виборчих дільниць. На 6,98% виборчих дільниць - ранковий протокол не вівся або з цим були певні проблеми.

Початок голосування, який мав стартувати не раніше 8 години ранку, був порушений на 18,99% виборчих дільниць. У цю статитстику включені дільниці, які розпочали голосування навіть на 2-5 хвилин раніше. З 8:00 до 8:20 ранку відкрилися для голосування майже 80% дільниць.

Не почали вчасно роботу, принаймні до 8:30, - 1,14% виборчих дільниць. Інколи це було пов`язано із проведенням ранкокого засідання або з проблемами, пов`язаними з бюлетенями.

25 жовтня – день голосування на місцевих виборах 2020 року. Цьогоріч українці обирають представників до органів місцевого самоврядування: депутатів обласних, районних рад, а також депутатів місцевих рад та їх голів у 1439 громадах.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com