Міжнародні експерти відсіяли майже 40% претендентів на посади суддів Антикорупційного суду

|
Версия для печатиВерсия для печати

42 з 113 потенційних суддів до Антикорупційного суду, які успішно склали тестування, зняті з подальшого конкурсу Громадською радою міжнародних експертів, яка завершила відбір кандидатів.

За підсумками шести спільних засідань конкурс покинули 42 кандидати, це майже 40%, повідомляє Центр протидії корупції.

“На відміну від кваліфкомісії суддів, яка раніше брала на віру найсмішніші пояснення кандидатів у конкурсі до Верховного Суду, міжнародні експерти не погодилися визнати доброчесними сумнівних кандидатів на підставі непереконливих доказів. Громадська рада міжнародних експертів показала, як працює європейський стандарт добору суддів”, — зазначила експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

“Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів має застосувати такий же підхід до добору суддів під час нового конкурсу до Верховного Суду, адже кандидати із сумнівним майном чи рішеннями не мають стати переможцями”, — додала вона.

71 кандидатові ще належить пройти співбесіду з Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу. Всього до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них 12 — в Апеляційну палату.

Суддів повинен призначити президент не пізніше 30 днів з дня одержання подання Вищої ради правосуддя, причому президент не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів.

Водночас Вища кваліфікаційна комісія суддів і Вища рада правосуддя мають право виключати кандидатів з конкурсу, якщо їх призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Раніше у Центрі протидії корупції були стурбовані тим, що Вища кваліфікаційна комісія суддів хотіла обмежити участь громадської ради міжнародних експертів у відборі

На початку вересня 2018 року Порошенко підписав необхідні зміни до закону про судоустрій і статус суддів для створення Вищого антикорупційного суду

На початку листопада 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів обрала шість членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які стежать за конкурсом до Вищого антикорупційного суду.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com