Міжнародні закупівлі ліків за рахунок держбюджету продовжені на рік

|
Версия для печатиВерсия для печати

МОЗ поступово перейматиме практики закупівель ліків у міжнародних організацій і з 2020 року зможе повноцінно проводити закупівлі за кошти держбюджету.

Таке рішення закріплене прикінцевими положеннями до закону "Про Державний бюджет України на 2019 рік", передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з його тексту, в закон про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення своєчасного доступу пацієнтів до необхідних лікарських засобів і медичних виробів шляхом здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі, внесені зміни, якими дію міжнародних закупівель продовжується на 2019 рік.

Як повідомлялося, зареєстроване Міністерством охорони держпідприємство "Медичні закупівлі України" (МОЗ) отримає статус централізованої закупівельної організації. МОЗ поступово перейматиме практики закупівель ліків у міжнародних організацій і з 2020 року зможе повноцінно проводити закупівлі за кошти держбюджету. Національне закупівельне агентство почне пілотну роботу з придбання медикаментів і медвиробів для виконання програми Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

У серпні 2017 року Кабмін затвердив концепцію реформування системи закупівель лікарських засобів, що передбачає створення Національного закупівельного агентства, яке буде здійснювати закупівлю препаратів і виробів медичного призначення на національному та місцевому рівні.

В даний час міжнародні організації - Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents, які в 2015 році були залучені Україною для закупівлі медичних товарів і препаратів, - займаються забезпеченням 40 державних програм (близько 500 медикаментів, 700 виробів медпризначення).


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com