Міжнародний арбітраж почав розгляд справи про захоплення РФ об'єктів "Укренерго" в Криму

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міжнародний арбітраж розпочав розгляд справи національної енергетичної компанії "Укренерго" проти Росії щодо втрати активів у Криму.

Пресслужба компанії інформує, що Арбітражний суд у Парижі 16 липня розпочав розгляд справи про незаконне захоплення Російською Федерацією інфраструктурних об'єктів НЕК "Укренерго" на території АР Крим.

У рамках справи "Укренерго" вимагає компенсації за порушення Росією угоди від 1988 року між Кабінетом Міністрів України та урядом РФ про заохочення і взаємний захист інвестицій, а саме за захоплення Росією під час анексії Криму магістральних мереж та інших об'єктів, що належать "Укренерго".

Також до вимог входить компенсація шкоди від незаконної експропріації інвестицій "Укренерго" в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист.

"Станом на сьогодні арбітражний суд відмовив російській стороні у клопотанні щодо можливості подати запит на розділення провадження на етап визначення юрисдикції справи та етап розгляду по суті до того, як НЕК "Укренерго" буде подано до суду свою розгорнуту позовну заяву. Процесуальний календар для решти арбітражу буде встановлений після того, як суд ухвалить рішення про необхідність розділення справи на етапи", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в квітні 2018 року НЕК "Укренерго" направила в Росію повідомлення про інвестиційний спір, який стосується активів компанії в Криму.

У серпні 2019 року компанія повідомила Російську Федерацію про передачу вимог до арбітражного суду.

Інтереси НЕК "Укренерго" у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма LALIVE із штаб-квартирою у Швейцарії. LALIVE має великий міжнародний досвід у галузях енергетики та гірничої промисловості, й зокрема успішний досвід підтримки позовів українських компаній до Росії у зв’язку з експропріацією активів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com