Майже 60% українців підтримують закриття телеканалів Медведчука

|
Версия для печатиВерсия для печати

Понад 80% українців чули про санкції щодо телеканалів «112 Україна», NewsOne та Zik.

Про це свідчить опитування компанії «Нью Імідж Маркетинг Груп», проведене на базі додатку «Lemur».

Чоловіки частіше за жінок зазначали, що чули про припинення мовлення цих телеканалів. Зі зростанням віку респондентів суттєво збільшується і відсоток тих, хто чув цю новину: серед опитаних віком 18-24 роки таких 57%, віком 25-34 роки – 75%, віком 35-44 – 80%, віком 45-54 роки – 85%, віком 55 років та старше – 94%.

Повністю чи частково підтримують рішення президента Володимира Зеленського та  Ради національної безпеки і оборони України 59% респондентів, засуджують – 23%, ще 18% опитаних не визначилися зі своєю оцінкою.

Чоловіки частіше за жінок відзначали, що «цілком або скоріше підтримують» санкції щодо трьох телеканалів, жінкам при цьому частіше за чоловіків було важко оцінити своє ставлення до цієї події.

Прогнозовано з підвищенням віку респондентів зменшується кількість тих, хто частково чи повністю підтримує санкції. Прихильників жорстких обмежень більше на заході країни, мешканці південних та східних регіонів частіше за інших зазначали, що «засуджують рішення».

Третина опитаних (36%) вважає, що телеканали працюють на країну-агресора, тому варто було давно зарити їх. Ще 17% вважають санкції покаранням власника за порушення законодавства України (номінальним власником є народний депутат Тарас Козак, фактичним – голова політради ОПЗЖ, депутат Віктор Медведчук – ред.).

Десята частина респондентів вважає це рішення наступом на свободу слова, 7% вимагають негайного повернення «112 Україна», NewsOne та Zik.

Прихильники теорії «зовнішнього управління» країною вважають, що запровадити санкції щодо телеканалів Зеленського змусила нова американська влада – таких серед опитаних 6%. Стільки ж респондентів вважають санкції спробою президента набрати політичні бали. У те, що політичні дивіденди отримає сам Медведчук, вірить 1% опитаних.

При цьому 67% респондентів розповіли соціологам, що запровадження санкцій щодо телеканалів не вплинуло на їхнє ставлення до голови держави, 16,5% поліпшили його (це переважно мешканці західних регіонів) і стільки ж – погіршили (мешканців східних і південних областей).

Опитування проводилося упродовж 3-5 лютого 2021 року на всій території України, крім тимчасово окупованих Донбасі і Криму. Обсяг вибірки – 1200 респондентів.

Методологія: онлайн-опитування по інтерактивній структурованій анкеті, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних . Вибірка репрезентує доросле населення України віком 18 років та старше. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 3,5%.

Дизайн вибірки: багатоступенева, комбінована – пропорційно стратифікована за регіонами, з квотним скринінгом на щаблі відбору респондента.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112. Україна».

Номінальним власником телеканалів є народний депутат Тарас Козак («Опозиційна платформа-За життя»), фактичним – голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук. Усі три канали вважаються рупорами російської пропаганди в Україні і неодноразово перевірялись.

Як повідомляло ZN.UA, підставою для запровадження санкцій стало розслідування Служби безпеки. Встановлено, що пов'язаний з Медведчуком ТОВ «Торговий дом «Донской уголь» разом із бойовиками створили механізм, що дозволяє купувати видобуте в ОРЛО кам'яне вугілля і продавати енергогенеруючим компаніям у РФ. Податки сплачувалися до бюджету «ЛНР», частину грошей спрямовували на фінансування діяльності телеканалів лідера ОПЗЖ.

Західні партнери України, зокрема ЄС та США, підтримали санкції. Не згодні з ними на підсанкційних телеканалах та в «Опозиційній платформі-За життя». Останні – аж до погроз імпічментом президента Володимира Зеленського, хоча в умовах реалій українського законодавства зробити це майже нереально.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]