Мальта затвердила нові правила отримання громадянства через інвестиції

|
Версия для печатиВерсия для печати

Влада Мальти опублікували нові правила отримання мальтійського громадянства через інвестиції з урахуванням рекомендацій Єврокомісії.

Про це повідомляє видання Malta Independent. Незважаючи на те що Єврокомісія вимагала значного посилення існуючих правил видачі «золотих паспортів», влада Мальти все-таки вирішили вибрати проміжний варіант. За отриманням громадянства можна буде звертатися тільки після випробувального терміну один-три роки, протягом якого інвестор буде мати право на проживання.

Тривалість випробувального терміну буде залежати від обсягів інвестицій в економіку Мальти. Як обіцяє влада країни, щодо претендентів на отримання мальтійського громадянства буде проводитися ретельна перевірка, включаючи перевірку джерел стану, вивчення потенційних ризиків відмивання коштів та інші питання, пов'язані з безпекою. Тривалість проведення такої перевірки не має обмежень, і проводитися вона буде по відношенню до всіх членів сім'ї претендента на громадянство. Кількість позитивних рішень про надання громадянства не може перевищувати 400 на рік. Крім того, відповідні відомства будуть вести спостереження за новоспеченими громадянами Мальти протягом п'яти років після отримання ними громадянства.

До сих пір на Мальті діяла програма «золотих паспортів», по якій громадянство можна було отримати в обмін на інвестиції в економіку країни в розмірі € 1-3 млн. Однак на початку 2019 року Єврокомісія оголосила про намір посилити контроль над такими програмами в ряді європейських країн, де вони діють, включаючи Болгарію, Кіпр і Мальту. Єврокомісія вважає, що нові громадяни можуть використовувати свої європейські паспорти для відмивання грошей, ухилення від сплати податків і корупційних схем, а ці країни не проводять належних перевірок щодо таких громадян. За словами чиновників Єврокомісії, така ситуація несе ризики для інших країн Євросоюзу. «Стати громадянином однієї з держав-членів також означає стати громадянином Євросоюзу з усіма його правами, включаючи вільне пересування і доступ до внутрішнього ринку. В ЄС не повинно бути слабких ланок, де люди могли б шукати найм'якші схеми», - заявила тоді єврокомісар з питань юстиції Віра Юрова. Тим часом Кіпр з листопада вже звернув програму «золотих паспортів».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com