Мати вбитої адвокатки Ноздровської заявила про недобросовісність слідчих

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Шевченківський суд Києва продовжив досліджувати письмові докази у справі про вбивство Ірини Ноздровської.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурори приєднали до матеріалів дані експертизи ножів, на яких було виявлено кров людини жіночої статі.

Кров Ноздровської знайшли на березі біля річки Кізка, а також на наруків’ї одного ножа. Плями крові загиблої також були на стіні у помешканні Россошанського.

Адвокат Олексій Цибенко сказав, що обшуки проводили неповноважні слідчі, які не мали доручення, тому докази мають бути визнаний недопустимими. Разом з тим, суд даватиме оцінку доказам тільки в кінці у нарадчій кімнаті.

Мати Ноздровської заявила, що слідчі, на її думку, недостатньо працювали.

«Там в домі є погріб, який не досліджували, той погріб, де могли тримати Іру. Ще в них в Києві дві чи три квартири – вони не були досліджені… Слідча група, яка була створена поліцією, прокуратурою недобросовісно вела слідство», – сказала Катерина Дуняк.

Прокурор повідомила, що один експертний висновок показав, що під нігтями загиблої Ноздровської був епітелій  невстановленої особи жіночої статі. Але інша експертиза ці дані спростовувала і свідчила, що це був епітелій Россошанського.

«Там була друга жінка. Просто експертизу цю також фабрикували», – сказала мати загиблої. Вона вважає, що Россошанському допомагала дружина. Батько Ірини сказав, що суд мав би ухвалити рішення відібрання біологічних зразків в Ольги Россошанської.

Cуд долучив документи і диски про зняття інформації з телекомунікаційних мереж мобільних операторів зв’язку щодо пересування Ноздровської і Россошанського в день скоєння злочину. Адвокат з цього приводу сказав, що телекомунікаційна експертиза показала, що базова станція в Демидові «має певні особливості» і тому неможливо точно вказати, де перебували Россошанський і Ноздровська.  Суддя зачитав локації: за місцем виявлення трупа, на зупинці автобуса (жертва поверталась додому), за місцем проживання і в Києві по вул. Садовій і Банковій (Ноздровська була помічником народного депутата Тетяни Чорновол). Мати Ноздровської повідомила, що дзвонила Ірині о 17.11, але слідчі не встановила її місцезнаходження в цей момент.

Адвокат Цибенко стверджує, що телекомунікаційна експертиза не підтвердила перебування Россошанського на місці злочину.

Катерина Дуняк просила, щоб її онуці (дочці вбитої) дали охорону для супроводу її на роботу і додому. Але суд визнав клопотання необгрунтованим, крім того, зазначив, що для вирішення цього питання дівчина мала прибути в засідання особисто. Раніше дружині обвинуваченого дали державну охорону.

Також суд продовжив Россошанському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою ще на два місяці. Обвинувачений з цього приводу сказав, що 29 грудня-8 січня 2018 нікуди не тікав, поки не був затриманий, тому, на його думку, це мало би вказувати на надійність його поведінки. Захисник говорив, що підсудний є особою пенсійного віку, має міцні соціальні зв’язки і раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

Наступне засідання відбудеться 14 січня. Суд має, зокрема, переглянути деякі відеофайли, в тому числі запис слідчого експерименту за участі Россошанського, який визнавав вину і показував, як саме бив ножем Ірину і де скидав тіло в річку. Пізніше він почав заперечувати причетність до скоєння злочину.

1 січня 2018 року Ноздровську знайшли мертвою в річці біля села Демидів Вишгородського району Київської області. Причиною смерті стали колото-різані рани на шиї.

У злочині звинуватили Юрія Россошанського — батька Дмитра Россошанського, який у 2015 році збив на смерть молодшу сестру Ірини. Остання займалась розслідуванням цієї справи і добивалась засудження винного. Россошанські є родичами Сергія Купрієнка, який раніше очолював Вишгородський районний суд Київської області.

У липні 2019 Апеляційний суд підтвердив вирок сину Россошанського – 7 років позбавлення волі.

Родина Ірини Ноздровської вважає, що Россошанський її вбивав не один. Але про підозру більше нікому не повідомлялося.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com