Мер польської Ґдині відреагував на антиукраїнське оголошення ресторану

|
Версия для печатиВерсия для печати

Один із гастрономічних закладів у Ґдині шукав нового кухаря, і в оголошені написав: «Нуль українців або інших подібних». Про справу повідомив Центр відстеження расистської та ксенофобської поведінки Польші (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych), який звернувся із відповідною заявою до прокуратури. Відреагував також мер Ґдині Войцєх Щурек, який спільно із одним з польських сенаторів на знак солідарності прийшов до ресторану, що належить українцю.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Крім того, що працівники ґдинського ресторану публікували ксенофобські оголошення, у соціальних мережах на критику вони відповідали у стилі: «замкніть пащі».

Центр відстеження расистської та ксенофобської поведінки, який першим висвітлив цю справу, пише теж про відповідь, яку почула одна із інтернет-користувачок. Коментуючи оголошення ресторану, у якому з'явилося згаданий вислів «нуль українців», жінка почула: «шануємо клієнтів, підлюдей ні».

Багато інтернет-користувачів пообіцяло бойкотувати заклад, який так ставиться до людей. Коли справа вийшла назовні, власники гастрономічного закладу почали вибачатися. Однак на цьому справа не завершиться, бо Центр відстеження расистської та ксенофобської поведінки написав заяву до прокуратури у справі скоєння злочину публічного заклику до ненависті на національному ґрунті.

Відреагував теж мер Ґдині Войцєх Щурек. У середу він спільно із польським сенатором Славоміром Рибіцьким завітав у місті до ресторану, що належить українцю. Так він вирішив показати свою солідарність та протест мові ненависті. Коментуючи ксенофобське оголошення, мер Щурек сказав: «Це ганебні слова. Вони не можуть звучати у нашому громадському просторі, а особливо у такому відкритому і сучасному місті, як Ґдиня».

«Ми дуже раді, що до Ґдині прибуває також багато молодих українців, котрі важко працюють», - зазначив очільник міста.

Сенатор Рибіцький додав: «Будь-яка демонстрація ненависті, расизму, ксенофобії мають бути переслідувані державою. З минулого ми знаємо, чим закінчуєтся терпимість до такої поведінки та постави».

Фото: Мер Ґдині Войцєх ЩурекŁukasz Głowala [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com