Мер Сум уникнув покарання за корупцію - сплив термін, поки затягувався суд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Суд визнав Сумського міського голову Олександра Лисенка винним у вчиненні правопорушень, пов’язаних з корупцією, але не притягнув його до відповідальності у зв’язку із закінченням термінів накладення адмінстягнення.

Про це інформує прес-служба Зарічного райсуду Сум, передає Укрінформ.

"27 травня 2019 року завершено розгляд складених стосовно Сумського міського голови протоколів у справі про адміністративне правопорушення. За результатами розгляду чоловіка визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, але провадження закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення", - йдеться у повідомленні.

Згідно з протоколами, Лисенко на посаді Сумського міського голови впродовж 2017 року підписував розпорядження, якими передбачалась виплата йому премій як меру в розмірах від 65% до 270% розміру посадового окладу, надбавок та доплат у межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці.
Читайте також: Екс-посадовця Укравтодору визнали винним у корупційних правопорушеннях

Зазначається, що у судовому засіданні міський голова Сум своєї провини не визнав.

Лисенко пояснив, що дійсно підписував такі розпорядження та отримував премії, але розмір премій був визначений відповідно до вимог законодавства, обговорювався на оперативних нарадах виконкому, а згаданими розпорядженнями преміювався не тільки він, а й інші працівники Сумської міської ради. "Крім того, в інший спосіб відсутня можливість отримання та виплати Сумському міському голові премії, а судовим рішенням, прийнятим раніше по аналогічній справі була встановлена законність його дій при цьому", - зазначається в повідомленні.

Суд, заслухавши учасників процесу, дослідивши надані сторонами докази, дійшов висновків, що факт скоєння мером Сум правопорушень є доведеним, а його дії кваліфікує за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки він, всупереч вимогам закону «Про запобігання корупції», вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів та не повідомив у встановленому законом порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

Водночас попри те, що Лисенка визнали винним у корупційних порушеннях, він не поніс відповідальності, оскільки закінчився термін для його покарання.

Зокрема, як пояснили в суді, протоколи про адмінправопорушення від 30 січня 2019 року надійшли до суду 5 лютого 2019 року.

У цих протоколах, за даними суду, були відсутні будь-які підписи Лисенка про ознайомлення з їх змістом чи будь-які інші докази, що свідчили б про отримання ним наведених протоколів.

Сам розгляд справи суд призначив на 26 лютого, але мер Сум на засідання не з’явився, повідомивши про неможливість прибуття, внаслідок чого суд за клопотанням прокурора зупинив строк розгляду справи.

У подальшому, як пояснюють у суді, розгляд справи суд неодноразово переносився за клопотаннями захисника та мера, а також через його хворобу, "оскільки розгляд справи можливий виключно в присутності особи, що притягується до відповідальності, а судом вживались всі можливі передбачені КУпАП заходи, з метою забезпечення його участі в судовому засіданні, зокрема, шляхом направлення відповідних запитів до лікарні".

"Після явки Лисенка в судове засідання строки розгляду справи відновлювались. Проте на день розгляду справи закінчились строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КУпАП (3 місяці з дня виявлення), тому провадження в справі підлягає закриттю", - додали у суді.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Як повідомлялося, 8 лютого у НАЗК повідомили про направлення до суду 20 адмінпротоколів, з яких 14 - стосовно мера Сум Олександра Лисенка.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]