"Метінвест" Ахметова підпадає під штраф на 600 мільйонів доларів за придбання заводу Абрамовича

|
Версия для печатиВерсия для печати

Структура власності "Дніпровського коксохімічного заводу" містить ознаки того, що компанія "Метінвест" отримала контроль над заводом без дозволу Антимонопольного комітету.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Антимонопольний комітет розгляне звернення Metinvest B.V про надання згоди на придбання "Дніпровського коксохімічного заводу".

Схема власності "Дніпровського коксохіму" містить ознаки того, що "Метінвест" отримав контроль над заводом ще в кінці 2013 року, тобто без дозволу АМКУ, повідомляє видання "Наші гроші".

Зокрема, при зміні власності заводу фігурували кіпрські компанії, які в 2018 році "Метінвест" використовував при придбанні "Донецьксталі" і "Шахтоуправління "Покровське".

Крім того, посади в керівництві "Дніпровського коксохіму" в останні роки обіймали особи, пов'язані зі структурами Ріната Ахметова.

В такому випадку Комітет зможе відповідно до п. 12 ст. 50 закону "Про захист економічної конкуренції" оштрафувати "Метінвест" за концентрацію без отримання відповідного дозволу.

Відповідно до п. 2 ст. 52 закону, штраф за таке порушення накладається в розмірі до 5% доходу суб'єкта господарювання за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Загальний дохід "Метінвесту" в 2018 році становив 11,88 млрд доларів.

Таким чином штраф за несанкціоноване придбання "Дніпровського коксохімічного заводу" може становити до 590 млн доларів.

Група компаній "Метінвест" подала заявку в АМКУ на отримання дозволу на придбання одного з провідних коксохімічних підприємств ще у вересні 2015 року.

Антимонопольний комітет протягом трьох років кілька разів повідомляв про продовження дослідження обставин концентрації, не надаючи дозволу на придбання.

У жовтні 2018 року АМКУ повідомив, що під час аналізу матеріалів справи Комітетом було виявлено, що ця концентрація може призвести до монополізації і суттєвого обмеження конкуренції на певних ринках коксохімічної продукції.

У зв'язку з цим "Метінвест" надав пропозиції щодо зобов'язань, які компанія готова взяти на себе для усунення потенційного негативного впливу угоди на конкуренцію, які дозволять АМКУ надати дозвіл на її завершення.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група "СКМ" Ріната Ахметова (71,24%) і "Смарт-холдинг" Вадима Новинського (23,76%), які спільно керують компанією.

"Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

Ким насправді є Рінат Ахметов - читайте у публікації Ринат Ахметов — миф.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]