Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ Софроній «завис» між РПЦ і ПЦУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Митрополит Черкаський і Канівський УПЦ Софроній попри свою підтримку руху за незалежність українського православ’я поки що не збирається переходити до новоутвореної Православної Церкви України.

Про це він розповів в інтерв’ю «Главкому», передає RISU.

Він критично висловився щодо затвердженого Статуту Православної Церкви України, який на його погляд, свідчить про утворення в Україні грецької церкви.

Митрополит Софроній обурений тим, що українські єпископи на Соборі схвалили редакцію Константинопольського Патріархату практично без змін. В це, за його словами призведе до узгодження із Константинополем усіх дій і позбавляють самостійності в ухваленні рішень.

«Вони зробили Церкву повністю залежною від греків. Це просто васальне захоплення», - обурився митрополит Софроній.

На запитання, які настрої людей на Черкащині, чи прагнуть вони до нової Церкви, владика відповів: «По-різному. Зараз поки дуже складно говорити про настрої. Нам треба трохи витримки. Поспішно визначати дуже складно.
Поки такого немає (переходів). У нас невдовзі відбудеться зібрання. Зберу священиків – поговоримо. У мене в єпархії демократія: хочеш – іди, хочеш – ні».

Про себе владика сказав: «Я ні туди і ні сюди. Але я не залишаюся у Церкві Московського Патріархату! Я не згадую під час служби патріарха (Московського Кирила)… У незалежної держави повинна бути незалежна Церква. А виходить так, що ніби ми і незалежна держава, а ліземо у тенета до греків. А яка різниця, Константинополь чи Москва? Я би вам сказав зараз, що слід далі робити, якби я у руках тримав Томос, знав, про що там написано. Тож дочекаймося».

Нагадаємо, попри попередню згоду взяти участь в Об’єднавчому соборі, Софроній на нього не з’явився, мовляв через хворобу.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com