Митрополит ПЦУ Олександр Драбинко: Томос ніхто ніколи не відніме

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вселенський патріарх не відкличе томос у Православної церкви України, бо такої процедури не існує.

Про це в інтерв’ю Громадському заявив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко.

«Томос ніхто ніколи не відніме, це документ церковний, і він залишиться за тою церковною структурою, яка залишиться вірною Константинопольській матері-церкві. Всі не можуть піти в розкол. Якщо навіть три чоловіки залишаться, то ці три єпископи можуть залишитися хранителями помісної Української церкви», — пояснив він.

Єпископ зазначив, що процедури відкликання томосу немає і «вона взагалі нереальна».

«Треба було б, щоби держава і церква взагалі припинили своє існування. тоді ми можемо сказати, що сам по собі томос відкликався», — сказав Драбинко.

Митрополит зауважив, що Константинополь може накласти якісь санкції на «тих, хто вчиняє неправильно» — порушує статут церкви і положення самого томосу.

«Але відкликати томос у церкви і незалежність відкликати ніхто не буде, це нереально», — наголосив єпископ.

Водночас він визнав, що ця ситуація призводить до репутаційних втрат.

«Ризики виключно іміджеві, оскільки, не встигнувши народитись, церква вже має негативний резонанс у зв’язку із діяльністю і озвученням позицій, які нещодавно прозвучали», — заявив Драбинко.

Водночас він вважає, що немає більшості у ПЦУ, яка готова змінити статут і порушити положення томосу.

«Немає більшості, яка хоче повернутися назад, до ізоляції від решти православного світу», — резюмував митрополит.

Раніше почесний патріарх ПЦУ Філарет також заявив, що відкликання томосу неможливе. Крім того, він заявив, що боротиметься за церкву, «незалежну від Москви і Константинополя.

Нагадаємо, Філарет раніше заявляв, що незадоволений статусом митрополії для ПЦУ.

Водночас предстоятель ПЦУ Епіфаній вважає, що повернення Київського патріархату означатиме повернення в ізоляцію.

Як зазначив релігієзнавець Дмитро Горєвой, якщо Філарету вдасться змінити статус церкви з митрополії на патріархію, то це буде порушенням положень томосу, і Вселенський патріархат може відкликати його.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com