Морський порт у концесію вперше здала Україна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Україна здала в концесію Херсонський морський торговий порт на 30 років компанії "Рісо-Україна".

Підписання концесійного договору відбулося в п'ятницю під час візиту в Херсон президента Володимира Зеленського.

Угоду підписали державний секретар Міністерства інфраструктури Володимир Бучко, в.о. голови Адміністрації морських портів України Олександр Голодницький, директор проєктної компанії "Рісо-Херсон" Владислав Талах і директор "Рісо-Херсон" Шота Хаджішвілі.

Президент Зеленський назвав підписання договору "прекрасною подією для України".

"Уперше за часи незалежності в нас морська концесія. Я вітаю всіх", - сказав він.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій, своєю чергою, сказав, що концесія портів - світова практика. "Якщо взяти сто найбільших портів світу - 94 з них або в концесії або приватизовані", - повідомив він.

Концесіонер зобов'язаний упродовж трьох років вкласти 300 млн гривень у розвиток порту та інфраструктури. 12 млн гривень складе щорічний гарантований платіж, також держава буде отримувати 7% від чистого доходу.

Усі робочі місця повинні бути збережені впродовж 10 років. "У концесіонера дуже амбітні плани. Він має намір збільшити вантажообіг і вантажоперевалку впродовж 5 років до 5 млн тонн", - сказав Криклій.

 

Нагадаємо, на початку 2020 року стало відомо про перемогу компанії "Рісо-Херсон" у конкурсі на концесію Херсонського порту. Це консорціум компанії "Петро ойл енд кемікалс" (Georgian Industrial Group) і RISOIL S.A. (Швейцарія). Частка грузинської групи становить 60%, швейцарської - 40%.

3 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла закон про концесію.

Концесія - форма державно-приватного партнерства, в рамках якого інвестор на платній основі отримує право на будівництво об'єкта або управління ним. Операційний ризик перекладається на інвестора, йому не гарантується окупність інвестицій або витрат. Дохід від користування йде інвестору.

Фото: president.gov.ua

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]