Мовний омбудсмен звільнилася: пів року без зарплати, президент не прийняв жодного разу, створення структури саботує Кабмін

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова через пів року після призначення написала заяву про звільнення за власним бажанням.

Про це йдеться на Facebook-сторінці Тетяни Монахової: "Це був яскравий, корисний, незабутній період у житті. Мені здається, за цей час я здобула кілька нових професій. Моя сім’я радіє: я нарешті повертаюся до нормального життя, творчих планів, коханих людей".

Монахова опублікувала своє інтерв’ю Opinion, де розповіла, що за пів року на посаді так і не отримала жодної заробітної плати.

Причиною цього стало те, що не вдалося створити секретаріату мовного омбудсмена:

"З моменту призначення протягом шести місяців треба було створити Секретаріат уповноваженого. Проблеми почалися одразу, оскільки в законі не прописано, що секретаріат є юридичною особою. "Створюється секретаріат". Ким створюється? Який його статус?"

Монахова розповіла, що працювала самостійно без секретаріату і безкоштовно: "Тільки після створення секретаріату казначейство виділяє фінансування, тільки обравши керівника секретаріату, можна створити штатний розпис і почати отримувати заробітну платню.

Майже півроку я лише витрачала власні кошти на поїздки з Миколаєва до Києва, винаймання там житла тощо".

За її словами, жодних пільг у неї не було, Києвом вона пересувалася на метро, а в службовому житлі їй відмовили.

Омбудсмен уточнила, що за період роботи витратила близько 30 тисяч гривень із сімейного бюджету.

Вона додала, що зверталася до представників Офісу президента, але її звернення іґнорували. До президента Володимира Зеленського Монахова так і не потрапила.

Водночас звільнитися вона вирішила після того, як питання про створення секретаріату в день голосування у Кабміні, раптово зникло із порядку денного: "Я зрозуміла, що всі мої дії заблоковані. Продовжувати брати на себе відповідальність за те, на що ніяк не можеш вплинути, просто безглуздо". 

Монахова народилася 2 липня 1980 року в Миколаєві. В 2002 році закінчила Миколаївський державний педагогічний університет ім. В.О. Сухомлинського за спеціальністю "Учитель української мови і літератури та англійської мови й зарубіжної літератури".

У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему "Сучасні стратегії текстотворення в українській мові" в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.

Посада мовного омбудсмена передбачена законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Нагадаємо також, що 27 листопада 2019 року Кабінет міністрів призначив Тетяну Монахову уповноваженим із захисту державної мови.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com